Спортски Вести

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Зависи од делото како им даваат казни. Пример порано имаше утакмици каде добиваа и црвени ако паѓаат без фаул во 16-ник (и после стандард нели, гужви и чат-пат тепачки). Јас не би го ставил Ешли на врвот. Ги имаш тука Нејмар (јесте млад ама уште сеа се гледа каков ќе биде), К. Роналдо (овој мислам го направи атрактивно тоа), Балотели, Давид Луиз, Бускец, Дани Алвеш, ете и Суарез. Све се тоа оскаровци.


Нејмар, тоа треба да се убие. И покрај неверојатниот талент се работи за дрољетина која никогаш нема да биде Меси па дури ни Бејл. Така изнуди црвен против мојот непрежален тим, Селтик (puke) Може терапија со кршење нога би помогнала...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нејмар, тоа треба да се убие. И покрај неверојатниот талент се работи за дрољетина која никогаш нема да биде Меси па дури ни Бејл. Така изнуди црвен против мојот непрежален тим, Селтик (puke) Може терапија со кршење нога би помогнала...

Мислам дека играчиве дури и му се плашат да клизнат. Ко што е ветрушка, еден клизачи старт и веројатно ќе се здроби. Јас стварно поштувам дриблање и играње на мал простор, ама на времето Роналдо го правеше тоа чесно, Роналдињо такоѓе. Нејмар има среќа што Гатузо не игра повеќе, мислам дека тој касап ќе ги средеше сите до еден.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
BREAKING NEWS: Villas-Boas sacked by Tottenham

351153_heroa.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Осмина финалиња (18-19 февруари/25-26 феруари)
  1. Манчестер Сити (АНГ) - Барселона (ШПА)
  2. Олимпијакос (АТИ) - Манчестер Јунајтед (АНГ)
  3. Милан (ИТА) - Атлетико Мадрид (ШПА)
  4. Баер Леверкузен (ГЕР) - Париз Сен Жермен (ФРА)
  5. Галатасарај (ТУР) - Челси (АНГ)
  6. Шалке 04 (ГЕР) - Реал Мадрид (ШПА)
  7. Зенит (РУС) - Борусија Дортмунд (ГЕР)
  8. Арсенал (АНГ) - Баерн Минхен (ГЕР)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco


Очекувано, после тешките бламажи против Вест Хем, М.Сити и Ливерпул. Купи едно чудо играчи за да на крај повторно го врати Адебајор пошто испадна дека направил колекција од флопови. Некојси Ламела, гуртна, анласер или нешто слично за 30 милиони фунти?! Rly? Ликот сам се дрибла... а ги истера Ливермор, Хадлстон, Паркер и Асу-Екото...
Не би било лошо да го земат Ди Матео....ионака Бенитез е зафатен во Зоната на досадата наречена серија-а.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
УЕФА преваранти. У-А.
Ова излезе годинава на почеток и не очекував дека никој нема да крене галама околу ова.

Оваа сезона се појави ова
http://off.net.mk/offside/fudbal/uefa-go-namesti-izvlekuvanjeto-na-ligata-na-shampioni

И никој ништо не зборува околу ова, нити се прави некоја галама. Ко сите да знаеле. Да биде уште побизарно, пред некој ден Пер имаше изјава дека им одговара да им се падне Баерн во прво коло од к.о. фаза.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Виљаш Боаш отпуштен, БРЕЈКИНГ ЊУЗ, тотално неочекувано! Сите с(м)е во шок! Ах бе... Се жалеше кај нас, играчите не му чинеа, па немал доволно време, па не знам шо... Ете ти и време доби, и нови играчи. И сеа во кого е проблемот?

Туку за ова другото, да се надоврзам на од Бобо муабетот. Пред неколку дена, Мурињо даде изјава дека сака баш Галатасарај да му биде противник на Челси, да се врати Дрогба на Бриџот, reunion ова-она... Ден-два покасно, Чех за Chelsea TV на прашањето кој ќе биде извлечен како противник на Челси, вика „Па, мислам дека 99% е сигурно дека Дрогба се враќа дома“.

... no further comment needed.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Виљаш Боаш отпуштен, БРЕЈКИНГ ЊУЗ, тотално неочекувано! Сите с(м)е во шок! Ах бе... Се жалеше кај нас, играчите не му чинеа, па немал доволно време, па не знам шо... Ете ти и време доби, и нови играчи. И сеа во кого е проблемот?

Туку за ова другото, да се надоврзам на од Бобо муабетот. Пред неколку дена, Мурињо даде изјава дека сака баш Галатасарај да му биде противник на Челси, да се врати Дрогба на Бриџот, reunion ова-она... Ден-два покасно, Чех за Chelsea TV на прашањето кој ќе биде извлечен како противник на Челси, вика „Па, мислам дека 99% е сигурно дека Дрогба се враќа дома“.

... no further comment needed.

Додади го овде скандалот со гласањето пред некој месец (кога Пандев тврдеше дека неговиот глас завршил на друго место) и се заташка онака ко сите да знаеја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Денеска беше отворањето на Зимските Олимписки Игри во Сочи. Штета што немам толку време иначе ќе скапев пред телевизор, премногу ми се интересни зимските спортови. Ќе одвојам само два спорта кои ќе се обидам колку толку да ги гледам а тоа е алпско скијање, каде мој фаворит е Хиршер во слалом и ски скокови каде традиционално си сум за австријците, особено Шлирензауер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991