Марихуана - да или не?

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Зошто да не на пример во друштво некаде на одмор, или кога гледате некоја јака комедија, па убаво да се изнасмеете...
Немам ништо против додека се употребува со памет, а не како на пример една моја бивша другарка ептен забега од тревата. Почна да пуши секој ден по три пати,неколку години па се опседна со некои мистични прашања, па убедена беше дека таа ги знае ситеодговори-тревата и ги кажала : )
Па почнаа сите да ја избегааваат, да ја зезаат, остана сама и пропадна. Затоа да, ама со усул..
Дека е зависност не е, не е ни дрога на крај краева, па и ако помага во лечење на некои болести, што да не ја конзумираме бар два-три пати годишно?
Онака за здравје : ))
(smoke)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Дискусијава ќе се одвиваше многу подобро, ако беше стимулирана од едно двојче :D

Инаку све што е многу, не е на арно. Било да е храна, дремење пред компјутер, излежавање на сонце...па и користење на марихуана.
Марихуаната не создава зависност, доколку сам не си го дозволиш тоа, така да ако си доволно идиот да не правиш ништо друго у животот, освен да пафкаш и филозофираш за системот што те е*е, најверојатно нешто не е во ред со твојата самодоверба, социјален живот и воопшто животен стил.

Јас си поштуем марихуана, доволно сум паметна да знам колку навистина ми е потребно за ментално прочистување :zelen
И поарно вртете џоинт, отколку да вртите канали на телевизор за нова епизода на Меџла и Ананди, зашто од таа зависност нема назад. (nod)
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Дискусијава ќе се одвиваше многу подобро, ако беше стимулирана од едно двојче :D

Инаку све што е многу, не е на арно. Било да е храна, дремење пред компјутер, излежавање на сонце...па и користење на марихуана.
Марихуаната не создава зависност, доколку сам не си го дозволиш тоа, така да ако си доволно идиот да не правиш ништо друго у животот, освен да пафкаш и филозофираш за системот што те е*е, најверојатно нешто не е во ред со твојата самодоверба, социјален живот и воопшто животен стил.

Јас си поштуем марихуана, доволно сум паметна да знам колку навистина ми е потребно за ментално прочистување :zelen
И поарно вртете џоинт, отколку да вртите канали на телевизор за нова епизода на Меџла и Ананди, зашто од таа зависност нема назад. (nod)
Јас не пушам ама со тебе и еден кубански сканк со шатови би испафкал.
 

TheNagual

Истакнат Член
21 август 2013
4
8
303
Интересен ми беше муабетот на почетокот на темава. Испаѓа дека ако бараш легализација е исто како да им нудиш марихуана да пробаат. Ќе ти каже НЕ за себе, но тоа значи дека вика НЕ и за сите останати. Колективното станува лично и обратно. Со таква конзерва перцепција тешко дека ќе можеме да оствариме било каква слобода за било што. Инаку за децата, класика муабет кој се провлекува низ сите дискусии на темава. Мислам моронски е да веруваш дека државата може да спречи вашето дете да дојде до марихуана. Марихуана има и ќе има. И покрај сите напори и милиони фрлени бројот на корисници на марихуана е во постојан пораст и тоа најмногу во земјите кадешто не е легална. Е сега прашањето е - Дали вие повеќе би сакале сами да го расчистите тоа со вашето дете или да го расчистува некој психолог во КПД Идризово?
 

Coci8

Староседелец
26 април 2013
106
55
1,038
42
Skopje
Сакам да го направам лекот "фениксни солзи" но во Македонија е ненормална цената на канабисот
ми треба бидејки мајка ми има дијагноза рак на градите во почетна фаза па ако се успее со него да ја избегне терапијата со зрачење
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Сакам да го направам лекот "фениксни солзи" но во Македонија е ненормална цената на канабисот
ми треба бидејки мајка ми има дијагноза рак на градите во почетна фаза па ако се успее со него да ја избегне терапијата со зрачење
Не експериментирај со мајка ти. Да си ги прими сите терапии што препишуваат лекарите и ќе биде здрава и жива. Ракот на градата е излечива болест особено во почетен стадиум. Одкога ќе заврши со терапиите тогаш може да експериментираш со алтернативни средства.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence