Помош за проектни задачи/состави/писмени

Nepobedliva

Нов член
31 октомври 2013
1
0
1
26
,, Спас за природата,,
Доколку некој има мотивација слободно нека каже и нека даде предлог за овие глупости сто го исполнуваат часот... Однапред благодарам:)[/quote]
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Има ли некој состави на следниве теми:
  • Битово-социјални елементи во драмите меќу 2те светски војни
  • Социјалните мотиви во Бели мугри
  • Печалбарството некогаш и денес
  • Мотивот на печалбарството
Ако има некој, нека ми прати ПП. Фала однапред
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
25
не барам баш помош за дело /проект ..туку барам помош за обработка т.е треба да обработам 4 песни од лектирата мак.нар. песни... и сеа незнам како се обработува т.е сум заборавил ...-што како тоа мотив ,тема ,слики како идеше ...фалаа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мрачна

joki5

Нов член
22 септември 2012
1
0
1
28
bi sakala da mi pomognete ako mozete za utre itno mi treba nekoj sostav za pismena na tema: Музиката спој на (меѓу) телото и душата.
Или па на некоја до овие теми: Литературата како уметност на зборот , Уметноста најубавиот дар кој чоекот си го подарил...
ве молоам помогнетее стварно итно ми треба утре правиме писмена.. и незнам шо да напишамм..
 

Hunger Games

Нов член
12 ноември 2013
1
0
1
26
За утре ни е лектира Сонетен венец од Франце Прешерн, барав на нет ама ништо неможев да најдам ќе ми треба само кратка содржина некој ако има..
 

Waile

Нов член
13 ноември 2013
2
0
1
27
Здраво :)
Земав проектна задача по социологија меѓутоа не сакам менторот да ми ја даде темата туку сакам самата да си ја дадам.Но искрено не знам за што би пишувала.Сакам нешто за семејството,но што конкретно не знам.Дали ќе може да ми дадете неколку теми или идеи за што би пишувала.
Благодарам однапред. :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Здраво :)
Земав проектна задача по социологија меѓутоа не сакам менторот да ми ја даде темата туку сакам самата да си ја дадам.Но искрено не знам за што би пишувала.Сакам нешто за семејството,но што конкретно не знам.Дали ќе може да ми дадете неколку теми или идеи за што би пишувала.
Благодарам однапред. :)

Jaс имам проект на тема социјализација, баш е убава темата ем во социјализацијата е вклучено и семејството. Ако сакаш пиши ми ПП.
 

AnGelgirl24

Нов член
16 јули 2013
29
17
3
не барам баш помош за дело /проект ..туку барам помош за обработка т.е треба да обработам 4 песни од лектирата мак.нар. песни... и сеа незнам како се обработува т.е сум заборавил ...-што како тоа мотив ,тема ,слики како идеше ...фалаа :)

и јас имам нешто..од ПСАЛМИ ама и јас сум заборавила .. ако најде нешто .. можеш да пишеш..? х) фала однапред :)
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
Знае ли некој каде можам да најдам примерок за проектна задача? (за да знам како изгледа отприлика).
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
25
и јас имам нешто..од ПСАЛМИ ама и јас сум заборавила .. ако најде нешто .. можеш да пишеш..? х) фала однапред :)

колку што те рабрав ..ако мене ме прашуваш можам да ти помогнам...
ама незнам дали уште трае помошта бидна више или имаш уште време ?