Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не во канта. туку во крематориум за ѓубре. Без никакви окултистички обреди. :zelen
Сеедно каде,но не ми е јасно зошто сеуште е тука.
Што ако тоа дете било жртва на некоја педофилска мрежа и сликата завршила на нет?
Се нашол паметниот глуп ко трска да се зафркава со туѓи судбини.
Стварно е жалосна помислата дека постојат толку плитки луѓе во мозокот.
Некако тука е помината секоја граница на зафрканција.
Барем за мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Сеедно каде,но не ми е јасно зошто сеуште е тука.
Што ако тоа дете било жртва на некоја педофилска мрежа и сликата завршила на нет?
Се нашол паметниот глуп ко трска да се зафркава со туѓи судбини.
Стварно е жалосна помислата дека постојат толку плитки луѓе во мозокот.
Некако тука е помината секоја граница на зафрканција.
Барем за мене.

Првично е ради моралниот кодекс на форумот. Јас го пријавив дечкото, го пријавив и мислењето. не е лошо уште некој да го стори тоа.

Плиткоста на интернет најчесто ја тангира и плиткоста во реалниот живот. Треба да си толку несфатен инфантил, за да тролаш со толку ниски удари како постирање на малициозни фотографии. Општо зборам, не на тебе :kafe.

Баниран е членот мислам перманентно. Остатокот треба да се исчисти. Со варикина и белило.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Не ми е јасно со новиве спотови што сакаат да постигнат нашиве “ ѕвезди“ Билбилов промоција на дрога , алхохол ... Тајзи тепачки , криминал... Не едноставно не ја разбирам поентата што демек американски стил или ?
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
сдк - се заљубив во оваа серија! (inlove)

wwdyj8.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
И го сакам мирисот на паднати липови лисја. Ги сакам кафените кондури со гумен ѓон, кои со мерак ги вадам од кутија веќе неколку сезони по ред. Маслинестиот мантил, кој веќе е толку избелен, па може да се каже дека од маслинестата боја имам само стари слики.
И ја сакам трката со времето што ја имам периодов. Малото доцнење на вежби. Правдањата што следат.
И чај. Многу чај. Тревкаст, со мед. Без шеќер.
Дури и дождот денес го сакав. Накиснатата коса и скршениот чадор.
Денес сум љубов. Денов е љубов. Дишам љубов.