Туризам и бизнис логистика

X4ert

Нов член
25 август 2013
5
2
3
40
Струмица
Дали и каде постои факултетот Туризам и Бизнис Логистика во Скопје? Дали има членови кои студираат на тој факултет и какви се можностите за запишување и студирање? Освен туризам и бизнис логистика дали има и други смерови во рамките на овој факултет? Каков е вашиот впечаток со почетокот на овој семестар? Би бил благодарен доколку ми дадете некоја информација за тој факулет и една дискрипција за истиот.
Слушнав дека постои насока Хотелиерство па доколку некој знае и може нека го каже своето мислење за овој смер!
Податоците ми се многу битни...Ви благодарам однапред!
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Туризам и менаџмент знам дека има карши лептокарија. Што има таму и како се предава врска немам. Само знам дека надвор цело време гледам професори и студенти седнати како си пијат кафе :D

http://www.utms.edu.mk/
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ам'н више сс овија непрофитабилни кадри. Запишујте некој технички/технолошки факултет бре људи, так'в кадар ни фали овде.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ам'н више сс овија непрофитабилни кадри. Запишујте некој технички/технолошки факултет бре људи, так'в кадар ни фали овде.

да .. ама нели никој неможеме да натераме каде да оди и што да прави ?
 

MademoiselleD

Полноправен Член
21 октомври 2013
46
48
18
Скопје
На универзитетот " Гоце Делчев " има факултет за Туризам и Бизнис логистика. Во Скопје има дисперзирани студии и се наоѓа во Автокоманда. Не знам ништо повеќе само имам другари кои учат овде и се задоволни. Можеш овде да најдеш повеќе информации : http://www.ugd.edu.mk/index.php/mk/fakulteti
;)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Факултетот ти се наоѓа во Автокоманда во средното училиште 8-ми септември. Тоа ти е на крај од автокоманда, 50тина метри после надвожњакот. Јас сум таму само што сум на економски иначе имаш повеќе насоки т.е бизнис логистика, бизнис администрација, хотелско и ресторанска насока, рударство (за ова не сум баш сигурна :) ), гастрономија-исхрана-диетика и туризам. За разлика од уким овде е каде каде полесно и порелаксирано немаш паѓање на испити само си собираш поени. За насоката не знам многу пошто сепак ја сум на друг факултет ама не верувам да е нешто поразлично сепак најубаво ти е и најточни информации ќе добиеш ако отидеш таму и си се распрашаш се ќе ти објаснат. Еве ти линк да си разгледаш имаш и контакт. Ако ти треба нешто помош или било што пиши ми па колку можам ќе ти помогнам.