Филмска музика

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Баш утрово слушав микс со разни песни од разни филмови, ај да не го постирам, го ставив во Моментално слушам... Иначе од секогаш меѓу поомилените ми била главната песна од Pirates of the Caribbean:


Вториот коментар на клипов од YouTube, ме пукна од смеење. :rofl

Други 2 што ми се допаѓаат, особено првата ми е легендарна, а тоа се:


Секогаш кога ќе слушнам "филмска музика", веднаш ми текнува на мајсторот Hans Zimmer.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Aleksis

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Горе во првиот мој пост, т.е во воведот ги постирав моите омилени, ама после темата за Requiem for a Dream сум ја заборавила и музиката за Saw.
Баладите што беа поставени подоле беа само да се вклопи муабетот со сечиј вкус, пошто надоле видов и такви мислења, а до некаде и се дел од филмската музика, иако првично темата беше само за музички теми на филмови. И уште е..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo and Saladin

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мене мноо ми праи мерак Анастасија албумче за Пред дождот од Милчо Манчефски, нели сфетско а наше : )
Добар амбиент измешан сс изворну македонску музику, албум ми е врф,нон стоп си га слушам
А од Џејмс Бонд филмови наише ми се сфиѓа онај од Алиша Кис и Џек Вајт, Анадр деј ту дај : )
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Саат и пол добра филмска музика. Би рекол и најдобрата филмска музика на едно место. Од нашите, нормално, баба Зумбула е една од најдобрите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Саат и пол добра филмска музика. Би рекол и најдобрата филмска музика на едно место. Од нашите, нормално, баба Зумбула е една од најдобрите.

Од секогаш сум се воодушевувала на неговите дела, човеков знае што-како-на кого да искомпонира...му симнувам капа (y)
П.С. еве нешто поомилено од него ;)