Врска со професор - за или против?

alleksova

Нов член
8 октомври 2013
19
9
3
фала ви и на критиките и на оние што ми помогнавте... сепак прашав само за мислење..Добра нок!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Аллексова,кај нас не лежи решението за твојот ,,проблем,, ама убаво е што не потсети на школските денови,па и ние да подразмислиме дали сме и како биле заљубени во некој од нашите професори.


Башка,добро ни дојде на форумот.


Зависи од изгледот на наставниот кадар, имав професорка по англиски која потсетуваше на шпорет за дрва, така некако цела коцкаста, здепаста, набиена, носеше гардероба од времето на другарот Тито и имаше тежок, рапав глас небаре `швајцува` по 5 кутии на ден... а и другите не беа нешто поарни... повеќе материјал за кошмари отколку за заљубување...
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Сон на секој професор е да легне ученичка/студентка по можност повеќе. Особено тазе професорите млади генерации. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Кај Солстице нема до пола.
Или се или ништо :D


Цел нацрт план да ни го презентира или? :zelen
Еве,си кажа девојчево.




Зошто да најде детенце?
Па и професорот е детенце од 23,не и се допаѓа некој од 45.
И демек ако си најде некој од 18(ако на тие мислеше со она детенце)која е веројатноста дека тој ке ја цени поштува...а која е веројатноста дека од професорчето нема да го добие еден ден истото?
Како 1 во незнам колку е вистина ама малце не ми штима дека професорот е 23-24... Рачунај ќе видиш..
Како 2 не зборувам за детенце „ детенце “. туку за нејзин врсник. Како 3 искуство е во прашање, што знае едно девојче од 18 години затраскано во професор за разлика од МАЖ.. Земи во предвид дека е професор и дека во секој момент има девојчина од 18 години околу него на располагање.. Пошто еве и со самиот пост кажува дека се затраскала во него.. Голема е веројатноста дека уште 10 девојчина чекаат на него.. Тука се јавува и оној фазон ( „Знаеш премногу ми е сладок а и + тоа е професор нели е возбудливо ?“ ).
Немам намера alleksova да те навредам или да ти солам памет верувај.. Како што побара совет така и ти давам ...
А melpomena живееме во една дупка полна со предрасуди, трачарења, со некој стари сваќања и така натаму.. Од проста причина дека ќе биде бележана во неубав смисол ја советувам да си бара некој достоен. Јас не размислувам на тој начин но за жал мнозинството размислува.. Позз ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and Prashina

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
па почнав да свиѓам еден професор од школо ..не ми е нешто озбилно онака сакам да прашам за ваше мислење?
Свиѓај, но не пипкај и имај само петки од професорот. Да бидеш најдобра! :)
Не ги читај овие тука философине ;)