Сакам да кажам/Сакам да прашам

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
СДП: (до Скопјаните) Како е деновиве по Скопјево? Слушам сите бегаат од него, само јас сакам да го посетам :D
Море кога ти треба промена на средина, се` друго ти се чини поарно од таму каде што си.Ми се чини ако не избегам на кратко од тука, ќе полудам.
Монотонија..секој ден знам како ќе ми почне и како ќе ми заврши.А јас не сум таква, тоа негативно ми влијае.
Викендов го резервирав за себе, надвор од Кичевијава, дестинација: Скопје.Епа бујрумте на кафе, јас частам. :zelen
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
СДП: (до Скопјаните) Како е деновиве по Скопјево? Слушам сите бегаат од него, само јас сакам да го посетам :D
Море кога ти треба промена на средина, се` друго ти се чини поарно од таму каде што си.Ми се чини ако не избегам на кратко од тука, ќе полудам.
Монотонија..секој ден знам како ќе ми почне и како ќе ми заврши.А јас не сум таква, тоа негативно ми влијае.
Викендов го резервирав за себе, надвор од Кичевијава, дестинација: Скопје.Епа бујрумте на кафе, јас частам. :zelen

Фантастично е, само ако седиш во климатизирана просторија :sreken
Штом си кичевчанка,фати си најубаво Охрид, разлади се во водата шлапе шлупе, остави го Скопје за на есен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Фантастично е, само ако седиш во климатизирана просторија :sreken
Штом си кичевчанка,фати си најубаво Охрид, разлади се во водата шлапе шлупе, остави го Скопје за на есен.


Јасно ми е :) Знам дека Охрид ми е подобра опција ама сакам да си ги видам роднините во Скопје и плус таму имам каде да седам, Охрид немам.А сама да одам приватно негде, не ми фаќа памет некако.
Фала за информацијата и советот :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
СДК повторно се наоѓам во ситуација да избирам помеѓу 2 работи. (think)
Која ли е подобрата опција, и двете имаат и предности и маани, ама утре ќе ја донесам конечната одлука.
Не дека некој го интересираше, битно си кажав.
Ај чао.(wave)
п.с си сменив аватар.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Сара.13

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Конечно слободен.
И ветив дека ќе ја носам утре на продолжен викенд.
Колата конечно излезе од лимар.Ганц нова е :D
2 во 1 ми е утрешниот ден.
Ќе си го брцкам во вода по цел ден!



*коленото :D :D