Врска со Ром/ка - да или не?

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Намера?

Нешо тука не ми штима...

Друго е да сакаш друго е да си имал вејче нешто , можам да го замислам некој наш со некоја од чоколадните кај шо се запознава и кај шо му прај муабет со нејзинио акцент, дури и текст си имам смислено : Аааааај да се препознајме , како се викаш ? Сеада ...а ти ? Јас за тебе ке се викам Северџан ....:roflсамо за да те легнам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Незнам имаше слична тема на оваа и мислам дека имам одговорено нешто слично.
Ако во некого гледам човек,било циган,албанец,црнец или кинез и ми се допаѓа
внатрешното што го има во себе,ми се допаѓаат други за мене лично битни карактеристики нема многу да ми прави разлика боја на кожа,националност или возраст.
Затоа што во луѓето не го гледам она што нивното тело го претставува.Нормално и тоа ми помага да донесам важни заклучоци за личноста која стои пред мене,но не се основам само на изгледот,зашто во суштина сите сме исти.

Само ќе треба да се расправам со фамилијата ми,но тоа исто не ќе е проблем.
Ако ме прифаќаат мене каква сум и се среќни кога јас сум, ќе го прифатат и мојот партнер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Prashina

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
А си бил досега со џупка или само имаш намера?

Не, неам никакфу намеру, али ако ми се укаже прилика за добар и јак хард кор секс, ДА : )
Да си признам иам фатено за гз у седмо едну циганку,ама не праву него онија што збориф нашински, кавурски цигани што ги викамо
: ) Цфрсто истртено подигнато гзеееееее : )))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Не, неам никакфу намеру, али ако ми се укаже прилика за добар и јак хард кор секс, ДА : )
Да си признам иам фатено за гз у седмо едну циганку,ама не праву него онија што збориф нашински, кавурски цигани што ги викамо
: ) Цфрсто истртено подигнато гзеееееее : )))


Ај тогаш че ти кажам една смешка татко ми шо ја кажуваше со некоја џупка кај нас во една кафана шо поминувала и еден пијаница шо и искоментирал :

Види ја каква е , да и го бувнам еднаш па да ми гори огно дома цела зима....
И џупкава му се свртила : Леле па ако ти го бувни мажот ми кујчата че ти се запали :rofl

Цела кафана :rofl:rofl:rofl
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Се додека се прават сеуште вакви муабети, е јасен доказ дека овај народ не е спремен за европски начин на живот и дека живее доста векови уназад.
Америка,Европа може да ви биде само неостварен сон на јаве. Да би рекол некој,во САД врска со црнец/црнкиња, не само што ќе добиете пријава за расна дискриминација, туку и ќе одлежете некое време во затвор и ќе одите на часови дека и тие се исти како нас и нема човек-почовек-најчовек во однос на бојата на кожата. Да,велат дека ромите биле прљави,нечисти, гнасни и останати стереотипи.
Како македончето кога поти има мирис на парфем, кога моча цвеќе никнува а кога кака врбите цутат?
Еве, пример дека и македончето знае да се испрља и тоа добро:

(пивофест,2012)
pivo-fest-citatel-659x494.jpg


Прљав човек не е ром. Не е македонец. Не е албанец, турчин, грк, бугарин...
Прљав човек е оној кој не држи хигиена!

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Aquarius

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Не, неам никакфу намеру, али ако ми се укаже прилика за добар и јак хард кор секс, ДА : )
Да си признам иам фатено за гз у седмо едну циганку,ама не праву него онија што збориф нашински, кавурски цигани што ги викамо
: ) Цфрсто истртено подигнато гзеееееее : )))

Ѓупките од типот на Бионсе и Риана не кореспондираат на нашиве простори, залудно ги крштеваат Касандра, Роналда и Ребека.
А си бил досега со џупка или само имаш намера?

Колку ти е фетиш прашањево, еве и јас адекватно на твоето да прашам: колку си тешка?
Инаку не сум бил а и немам намера.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Сакаш да ти постирам слики од убај џупки овде на фејзбук ?
Ама не ти откривам идентитет во случај да сакаш да си ја фатиш некоја(shake)

Ако не се фотошопирани пушти да видам, ама постирај од албумите самер 2013та
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Видете сеа мое мислење.

Иднината не знаеме што може да ни донесе што би рекол јас (Животот е единствен крвав и трнлив пат до СМРТА!)
Ние сеа се додека сме млади се надеваме на се и сешто, дека ке се ожениме со нај убавата девојка, ке бидеме полни пари, ке имаме добра работа.... но за жал тоа сеуште е сон, многу многу сака за да се исполни тој сон, што дури кога ке размислиш подлабоко, кога ке си ја видиш ситуацијата сваќаш дека тоа не е возможно, сеа што сакам да кажам, кога ке направиш 30 и некоја година, не женет, невработен, сам си дома.... ке сватиш дека тешко е да си без човек(жена дома) кога некој ке ти рече има една ромка сака да се мажи, нема ни да размислиш, одма ке прифатиш(како што е случајот со албанките :)).
П.с и ромите се луѓе од крв и месо...