Што сонувавте денес?

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Како ме брка огромен црн коњ по едно многу тесно козјо патче и после му се скрив зад Баобаб дрво, и во дрвово како да имаше врата и внатре влегов .. и после ништо не се сеќавам што се случи со мене и незнам коњов каде фати усвета.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Smiley_1996

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Пожар во една битолска населба..ама знам дека пожар е убо да сонваш ниш посебно не се дешаваше си гореше така и го изгазнаф :D
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Најубајот сон шо сум го сонвал до сега..па немаше поубав тоа шо го сакав во живото се ми се оствари и најубајте работи ми се случија само за едно деноноќие :) :) :)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
никој не сака да знае што сонував, оти е многу реално .. дури уште не ми се верува дека беше сон !!
Честито име Перо !! хахахахахахахах
Дефинитивно најубавиот мој сон !! Сани Ај ем сори затоа што си замина од името на Перо, ама ако .. Уствари не ми е жал, кеф ми е :D
Ахххххх љубави волим те .. и си тераше песната : Не може ти вјетар ништа ако приџеш ближе :D И пријде хахахахахх :sram
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Сон како сон, не му придавам некое значење.
Некои ги паметам некои не, а и не дека се замарам нешто посебно, ама ваков сон никогаш не сум сонувала. Многу реален.
- Се возам јас во бела лада ( онака демек искусен возач сум си терам низ град ) и си одам навака натака и сега доаѓа време дома да си одам. Ја палам ладава и тргнувам. : ))
Стигнувам пред врата и да закочам, не работи кочницата. А демек јас ептен со голема брзина возев нешто во сонов, па се испаничив, не можев да закочам ни да намалам брзина, се сеќавам како да вистина се случило, а не на сон, се испаничив ептен, па почнав да губам свест, да ми се мати пред очи. А во памет само ми се повторува -дојде денот готово, ете вака ќе се случи тој ден...
Исплашена на смрт, паднав на волан и осетив некое чудно чувство и кога отворив очи помислив дека вистина ми се случило, па се будам после тоа и можеби и не дај боже сум и неподвижна. Триста филмови си направив во глава, дур да ми дојде свест дека било сон.
Цел ден го мислам сонов, го преживувам по сто пати, па ај и вас да ви го раскажам и така на се што сретнав раскажав : ))