Кој интернет прелистувач го користите?

NoGood

Нов член
7 јули 2013
20
15
3
Претходно душата ми излезе со Хромот... се проблеми со Шоквејв значи ужас!! Ама најдов нешто на нет па сеааа немам проб некои драстични. Сеа за сеа повеке Хром претходно повеке Мозила. Опера се користи само кога конекцијата е 0.
 

SanjaP

Полноправен Член
25 март 2013
31
8
8
34
Користам Google Chrome веќе подолго време, добар е, брзо ми отвара за разлика од Mozilla која во последно време се подобрува.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Chromium - за фејсбук/Твитер/ЦБ/КГН (основен прелистувач)
Black Hawk - За ицртување на мапи (WikiMapia/Google Maps/OpenStreetMap) и за прикачување слики на Panoramio.
Mozilla - За симнување видеа
 

Sagan

Полноправен Член
20 јануари 2014
29
54
13
Earth-Mars-Earth
kriminalist.macedonianforum.net
Последниве месеци откако го открив, исклучиво Spark.
Дериват е на Chromium, го користи веб сторот на Хром и не ми ги сецка страните при отворање или видеата на You Tube како што секогаш се дешава со Google Chrome.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Последниве месеци откако го открив, исклучиво Spark.
Дериват е на Chromium, го користи веб сторот на Хром и не ми ги сецка страните при отворање или видеата на You Tube како што секогаш се дешава со Google Chrome.

значи не било само кај мене, а ја се утепав од мислење што ли може да биде па и преинсталирав и пак исто. Иначе ја Chrome си користам, а за youtube mozilla и имам уште еден NetSurf за секој случај ама некако ми е аматерски
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagan

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Решив да се префрлам на некој нов :)
Ми здосади хромиумов...Премногу кочи :)
овој Black Hawk е добар. Ама ќе го користам за мапирање само :)
***
Така да препорачајте некој на база на хром :)
 

Смиланов

Истакнат Член
7 јануари 2014
35
13
308
34
Google Chrome веќе неколку години по ред, отварав и Мозила пред некој месец, али не сум навикнат
На телефон стандард се знае Опера