Омилени цитати (со наведен автор)

Dionaeam

Полноправен Член
20 јуни 2013
33
69
18

Да се надоврзам
I say never be complete, I say stop being perfect, I say let... lets evolve, let the chips fall where they may.

It's only after we've lost everything that we're free to do anything.

images
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Outrider and Saladin

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Jа губиш пријателе. Полека но сигурно ја губиш. Твојата преголема гордост, ладнокрвност и незаинтересираност ја убиваат. Убаво рекле "не си свесен што имаш додека не го изгубиш".. Tи пријателе не си свесен дека до себе имаш мало срце исполнето со огромна љубов. Срце кое искрено те сака. Душа која не може без тебе. Тело кое копнее по твојот допир. Раце кои едвај чекаат да те прегрнат.. Не си свесен дека ја имаш среќата во рацете. Држи ја цврсто и не оставај ја така лесно да замине од тебе. Научи да го цениш и почитуваш она што го имаш бидејќи ти пријателе, барајќи ги ѕвездите ја губиш месечината. И ќе го сфатиш тоа, но ќе биде доцна пријателе. Доцна...
~ Игор Џамбазов ~
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
36
Карпош - Влае
Беше едно куче со двајца сопственици. Едниот го вика и другиот го вика. Кучето се збуни нели ? Не, го гризна едниот сопственик. Го убија ли ? Не, тогаш го прашаа ли кучето кај кој сопственик ќе оди ? Сопственикот не го прашува кучето каде да оди, туку кучето на сопственикот . Тоа е лојалност !
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
И кога сите бродови ќе ти потонат, најди едно поле. Поле широко. Па, затвори очи, исклучи уши, растерај мисли и… диши длабоко. И обиди се да научиш нешто од сопствените грешки. Да научиш нешто од себе. Она што веќе си го искусил“.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mspasenoski and Aquarius