Сакам да кажам/Сакам да прашам

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Обожавам рил лајф верзии на Џони Браво!
Барем на цртаниов е хумористично претставен, ама во вистински живот се па-те-ти-ка.
Немање водичка у очи и чукање у груда. Најголемо достигнување да ти е дома што си се вратил пијан без да повратиш, и со тоа да очекуваш да импресионираш 10 години помали...ви личи. Па не ме ни чуди што никое „маче“ не ве сака.
Не, озбилно е срамота да си доста навлезен во трета деценија, а да се понашаш ко неартикулирано говедо сред нива со зелки.
Ме иритираат флегми. Онака, сака да каже нешто, а со клешта треба да му влечеш збор по збор за да каже три реченици во еден саат. Па сакаш ли ми ти тегнење и мрморење на сопствен нос. Пропали абортуси, да ми простите.
Не сум вредна мексичка домаќинка во америчко семејство која работи за 3 долари од саат, ама една салфетка бе да не можеш да си земеш и да масираш други, е најбеден и најпровиден обид за привлекување пажња. Точка.
Па то треба да се убие, Цаци бил у право.

Оо, факултетов ми е промашен 102,3%! Златна криминалистика плаче за мене ко јас што плачам од шизофренички настроени, средновековни поети што седеле затворени во темни одаи и со денови млателе слама за замислени или платонски љубови чии глуждови ги виделе случајно на пазар едно неделно утро.
Абе, милина.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ми се случи да отидам во ноќен клуб,што воопшто не практикувам да правам,на роденден на девојче што не го знам,на сепаре,да го слушам Панчо од ДНК како пушта музика,да пијам вотка,што уствари мрзам и на крај да си пројдам одлично!
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Ми се случи да отидам во ноќен клуб во понеделник навечер...пиле не пееше хахахахахахахахах
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
190247142_640.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ми се случи да отидам во ноќен клуб,што воопшто не практикувам да правам,на роденден на девојче што не го знам,на сепаре,да го слушам Панчо од ДНК како пушта музика,да пијам вотка,што уствари мрзам и на крај да си пројдам одлично!
е тоа кога се случува .. го обожавам :D
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
You know that you are afraid of ending not when you can't sleep after a good day, nor when you continuously leave unfinished love affairs behind, not even when you fall asleep in the middle of a great movie, but when not one of the most interesting books you've started reading is finished!
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
FISHY IS DEAD! :place
Од денеска почнувам да ги мразам малите разгалени деришта шо не знаат да се тргнат кога човек ќе им каже да не допираат нешто(puke). Така и мојата риба научи да лета од балконот. И се ќе беше добро ако тоа не резултираше со трагичната смрт на мојот најдобар пријател во последниот месец ипол кој ме слушаше и не разговараше со мене. Само слушаше. Ќе ми недостига...