Дали и колку ви пречи минатото на партнерот?

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Не ми смета, но сакам да го знам.
Меџутим не у детали, но онака хајлајтс да знам низ што проаѓала додека дошла до мене. И повеќе ме интересира психичкиот живот и неговата трансформација. Зошто мислам дека предходната врска, па и сингл периодот потоа имаат мало влијание на некои работи во новата врска, а општо и коренот на некои проблеми во врската некад могуче е да се крие во минатото. Исто така поведението не е исто со секој партнер и зависи од количеството на емоции, физичката привлечност, карактерот на партнерот ...
Денес тајмлајнот на фб може да се каже дека е доста корисен и колку толку помага во прибирање на информации. Онака, за да напраиш еден груб психолошки профил на некоја особа, помага.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lora and Aaliyah

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Не сум се распрашувала доаѓало до моменти што сам си аскажувал работи од минатото.
Никогаш не ми сметале,само би ми сметало ако тие минати работи Би имале влијание во нашите идни моменти и Би имале било какво влијание врз нас.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Не дека нешто посебно се рапрашувам наоколу,туку директно на него му поставувам прашања околу љубовните врски и бившите девојки...имам лошо искуство со бивши па затоа ми е од корист да знам каква врска имале,кога и како завршила и дали сеуште е во контакт со неа:)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пречи ако минатото се меша со сегашноста. Затоа ја оставам сама да си одлучи што повеќе сака. Коа ќе одлучи, настапува оноа - да бидам подобра личност од бившиот. Е за да дознам, одам по директна метода, ама суптилно дознавам. Се чувствува кога цурата сака а кога нејќе да споделува. Ако сака - тогаш преболела што значи - полежерен пристап. Ако нејќе - причата не е завршена. Ако збори ама не дорекува, причата сеуште трае.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Битно ми е секако, од неколку аспекти, али само два ќе кажам...за другите мможе и да се навреде некоја па да ми реплицира:
-првиот е да на прекар не ја викаат пикадо...и надимакот го добила според сексуалниот живот
-вториот е да не ја викаат лото...и надимакот го добила зошто им ги фаќала ташаците на цел град
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA, lora and Y1K991

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Нормално дека до некоја граница е битно, зависи од кој аспект гледаш...
Ако се замараш многу со тоа колку мувачици или колку девојки имал, си заебала работа, сега е со тебе мани го минатото
Ама мислам дека е пожелно да се интересираш за тоа каков бил и каков е, како се однесувал, што сакал, што не сакал....се со цел да го запознаеш човекот со кој планираш да бидеш : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lora