Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
СДК дека децата се прекрасни.
Секогаш кога ќе земам кафе и седнам позади куќа кај што си играат,
доаѓаат ми носат цвеќенца и со мил ангелски глас ми кажуваат:
Еве Лена ова е за тебе:)..
И така секое од децата ми дава по неколку цветови и се враќам дома со букетче во сите можни бои.
Зарем не е тоа љубов?
Срциња.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
СДК екстерниот тест сум го решила за 10минути, е ѕвер сум мајке ми :giggle
Се изненадив од прашањата беа ептен лесни и од општа култура (ликовна уметност полагав). Само лошото беше што сликичките беа многу мали, таму се закарував викам шо е ова, очи ми испаднаа. :rofl

П.С Туго сестриќе

Аман бе уште се замарате со тоа екстерно? :)
Паднат бил системот во повеќето школи и изгледа нема да се одржи следните пати..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and pilot

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вака си ја представував девојката од книгата
"Парфем" баш вака.
Едната од многуте.
Мене ми личи како да има руски црти, посебно очите и веѓите.
Оние жртвите на Џан Батист Гренуј ги замислував повеќе риѓи.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Мене ми личи како да има руски црти, посебно очите и веѓите.
Оние жртвите на Џан Батист Гренуј ги замислував повеќе риѓи.
Риѓи?
Непознат збор,
а да руски црти има.Необична убавина.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Остана некој непожален за екстерниве?
Во каква гимназија завршив, да имаше ова кај нас, што красно ќе си се смешкав под брк кога ќе паѓаа ко крушки оти цела година парите на тато и кокошките на баба учеле место нив. А замислете во политички систем да се воведеа вака тестови? Ќе останевме без државен врв, пустите.

Причината зошто го сакам Твитер, е затоа што за разлика од било кој форум или социјален сајт кај што секој е најубав и најпаметен за другар(к)ите и роднините, ваму успеваат само крајно реални, саркастични, испревртени ѓубриња кои не се срамат да се тоа, а на другиве места сите сме као ангелски праведни, чиниш секој ден вечераме со Исус, па блажена состојба не прати до немајкаде, а оно однатре станало труло уште Тито пред да држи говор сред Крагуевац.
Абе убајни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, melpomena and Saladin

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
СДК одам да спијам со надеж дека нема да го сонувам и вечерва.. После сонот во петокот немам спијано 2 вечери.
Добра ноќ , црно бели :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Причината зошто го сакам Твитер, е затоа што за разлика од било кој форум или социјален сајт кај што секој е најубав и најпаметен за другар(к)ите и роднините, ваму успеваат само крајно реални, саркастични, испревртени ѓубриња кои не се срамат да се тоа, а на другиве места сите сме као ангелски праведни, чиниш секој ден вечераме со Исус, па блажена состојба не прати до немајкаде, а оно однатре станало труло уште Тито пред да држи говор сред Крагуевац.
Абе убајни.
Јас баш затоа го презирам Твитер. Мала група педера составена од ванаби Хаус псевдо-интелектуалци кои си мислат дека edgy зошто плукаат по политика и Гвујо преку крајно дебилни саркастични твитови. Демек се јаки фраери зошто знаат лаконски да доловат поента иако досега немам прочитано ниту еден посебно досетлив a ни смешен твит од овдешниве твитерџии, а повеќето што сум ги читал имале над илјада-две илјади следачи. Она со реметењето на имбецилот Спиро беше трагикомично. Единствената смешна работа беше да ги читаш како од петни жили се напнуваат да испаднат смешни. Ма подобри се Семе Синапово светците од фејсбук, барем не напињаат (толку многу).