Родео цигари

toby2

Полноправен Член
16 мај 2013
59
21
8
Па што знам, не беа кисели, не им беше толку оштар чадот, земи запали 57 и запали Родео, па ке прајме муабет;)
57???? не дека родеово е нешо добра цигара ама 57-цана ѓубре ѓубросано е нема шо тука да се праи муабет,без везе трескаш глупости кисели благи незнам ти што...цигара е не е јаболка :D
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не ги пушам родеото, и не знам каков вкус имале претходно а каков имаат сега, ама друго знам.
Додека работев како дистрибутер на Еуро Табак, Родеото беше најпродаваната марка на цигари од нашиот асортиман. Редовно си разменувавме такви информации и со дистрибутери од други фирми, Гросист, и слично, и Родеото убедливо водеше над сите други цигари.
Муабетот ми беше. Кога со години ги држат „канџите“ со таков состав на цигарите, не се будали да го сменат вкусот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

Самовила

Полноправен Член
6 април 2013
48
33
18
Јас ги сакам само класик меко(smoke) навикната сум на нив Родео неможам многу ми се некако безврска.:rolleyes:
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Шо муабет... (facepalm) ама ај да не бидам оф, мене родеото од никогаш не ми биле убави..затоа не ги ни пушам,незнам како не запримети ти до сеа!И мене уште не ми е јасна поентата на темава,ако не ми се убави цигарите ќе ги сменам и крај!Нема да отворам тема..Тоа е исто како сеа јас да отворам тема како не јадам боранија...И шо?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јас ќе си го кажам моето па ти и останатите како сакате сватете го.
Немало потреба од нова тема зошто ако така почнеме за квалитетот на сите цигари отворајќи за секоја марка по нова тема ќе отиде цел форум.
Цигарите и онака секогаш биле и се отровни така да нема некоја промена.
И морам да те напоменам фкус се пишува со В(вкус)
А сватете се пишува со ф(сфатете).
Кога веќе правиме поправки : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Родеово се отидени у пичку матер во последно време,3 години скоро пушам родео и порано не беа вакви а сега кај кисели па и дрва има во секоја цигара,од 5 кутии 2 кубика дрва можеш да собереш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Не пушам родео цигари, ама морам да искоментирам дека у последно време сите цигари ги ебаа.До пред 2 месеца пушев марлборо црвено меко, сега се префрлив на винстон плаво.
Исти курац.Сите имаат дрва внатре, а најтрагично е кога цел жар ќе ти падне во пепељара па го бркаш ко манијак за да не ти изгасне цигарата.
У случај да ја изгаснеш цигарата при повторно палење како да си запалил гомно од крава и да го мирисаш.

Не размислувам за откажување од цигари, али коа пушиш марихуана бар знаеш шо пушиш.Сам виткаш сам мелеш :D
 

toby2

Полноправен Член
16 мај 2013
59
21
8
па што пушите ако не ви чини ни една марка цигари бре? сачувај боже ....дрва смдат кисели незнам ти што.у тој случај престанете да пушите 'цигари' и почнете да лижете нешто.
 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
28
За родеото незнам, али пак затоа имам приметено дека од 57-ца до марлборо сите цигари последниве години имаат кубици и кубици дрва. Јас лично ги преферирам West-от, некако не се ни јаки, ни слаби, а најубави ми се :pusi
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Дечки,
Во последно време кај цигарите Родео дали сеќавате некој друг т.н фкус, некако како баѓи да ги исчуручиле :eek
Исто како да пушам Вардар цигари :unsure

Чудна миризба имаат некако, не се како порано.... ке не испотрјуат!


ем ги поскапеа ем стварно има некоја миризба (nod)
ама па на родео меко сум долго време, им неам најдено подобри...кај да се жалиме шо викаш?:unsure

и П.С. тие шо не пушат , нека не мрчат :cenzura фала лепо, пријатно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo