Сакам да кажам/Сакам да прашам

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Какво е времево, за никаде.
А јас пуста, планови си имав направено. :nah
Ајт сега, на учење!

6Kdm7pW.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Gemini

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Колко е убао кд ке виду пар што се смее и праи убаф муабет док пиеф кафицу туј куде мене на работу, соу кул !

А не некои седнеф и два реда муабет не напраиф, штракаф телефони, Wifi фршти , фејсбук таг или па он ву држи лекцију а она блее сс фацу надоле. Ало брееее што Ви ееее ???? Би позитиф ееееј
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
СДК Ве повикувам да навиваме за (inlove)Тетекс(inlove) денеска :) Придружете им се на војводите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
СКД дека повеќе капка алкохол не ставам во уста! (не се колнам за секој случај) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Maтурска вечер... вечер кога завршува безгрижоноста во учењето и се оди кон нов, подобар академски живот... NOT!

Вечер на кичерај, сатен, светки, пренашминканост, пластичност и неприродност. Јас не знам што им е на денешниве девојчиња, ама на се личат освен на девојчиња. Која е целта да се преправиш како тетка, со торта на глава, фризура што може како ладно оружје да послужи? Не е тоа тоа, да се облечеш во тешка пластика, со циркони, шљокици, фалти и триста други врагови само оти е матурска вечер. Од се што изнагледав, само 5-6 девочиња ме бендисаа, свежо, младалачки скоцкани, секси а не вулгарно, отмено но не свадбарски. Другото сето е за никаде.

И она фустанине кратки со долги додатоци, може ли да бидат погрозни? Како пердиња надодадени се, нит убаво изгледаат, нит може убаво да се движи човек во нив.

Ужас. Ама баш.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Сакам да прашам - Број на деца во семејството се сметат само до 18 години или влегуваат во Број на членови на семејството ако се полнолетни?
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Значи екстерното тестирање е едно големо промашување, ќе кажале една недела пред да се почне со тестирања. Ма немој?
Денес ги имаше листите, ликовна уметност и историја :rofl, а плаче ми се.

Утре наутро еден протест и кај нас во градот, вреди да се проба, или нека се има екстерно ама немора да пишат оценките во свидетелство, и веќе еднаш нека го укинат.

СДК се оправив од стомачниот вирус. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly and JaMi