Љубовни проблеми

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
сите жени сте исти.
Се извинувам што ќе се вмешам ко гром од ведро небо, ама вели момак што при секоја можна прилика сака да се пофали колку женски извртел и која со колку ја варал. Абе ви вриштат стандардиве, еј. :D
Али у право си, да не беа мнозинството (не сите) женчиња исти, љубовџииве ќе немаше што да ќарат со провидни финти.

Во врска за совет, не знам, секој најубаво си знае како си се чувствува, времето си минува, посебно ако човек се врзе во порана возраст, па му изгледаат работите розово на почеток, а ако ти не се чувствуваш исполнето, подобро фрли ги тие две-три години, отколку само да ги зголемуваш поради туѓо влијание или некакви си морални кодекси од типот „Што ќе каже народот“ булшит. Ако ти е пак само привремен хир да се проплакнеш, па да пекаш како дечкото не го заслужил тоа и било само момент на слабост, размисли двапати пред да преземеш акција. Се скрши ли еднаш, секое наредно лепење води само до поголем распад.

р.ѕ. А некој да ја споеше темава со „Љубовни проблеми“? (think)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Вакви машко-женси определби од секогаш ме нервирале.
Се обидов да молчам ама не можам ми стои кнедла во грлото.
Види...
Што има врска кога и станало монотоно? Може се навикнала на тоа го прифатила љубовниот живот како таков, и сега дошол некој нов и’ покажал дека постои повеќе „живост“ повеќе нежност, и поголемо внимание од она што и’ го пружа сегашниот дечко и одлучила дека едноставно треба да раскине.
Е сега, ако остане со едниов во врска а со другиот почне да се матка, тогаш е веќе будала без морал, ама се’ додека размислува и носи некакви одлуки тогаш само си гледа за соптвениот живот и сопствената среќа.
Ова важи и за мажите и за жените. Јас ако не сум среќен со сегашната, ако ме исполни некоја друга, зошто да бидам со првава кога со вторава сме експлозија од емоции кога сме на едно место?

Па има врска да ти кажам.
Значи не може да си иде со него, да не и биде монотоно и одеднаш наоѓа некој дечко шо и се пушта и сеа за да најде изговор или за да и биде полесно кажува дека и’ било монотоно. Да бе види мајката.А до тогаш розеви и биле облаците и тревата виолетова.
Знаеш, јас сум се изгорел многу.Од истава причина.
Девојката беше фина, мирна, прибрана, значи имаше се’ ама буквално се’ што ќе може да посака.Од секс игри, до одмори, шетања, акања, љубов се’ се’ буквално.
И заигра гзот сакаше да проба со друг.
И тоа без ја да знам.Сва среќа што уште при првиот нејзин обид да ме извара (или да проба со друг) е фатена од мој познаник.
И раскинав.
А и он и раскинал.Ја пробал видел дека не е за него и ја шутнал.
Уште ме моли да се смириме.Ама НА!
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Па има врска да ти кажам.
Значи не може да си иде со него, да не и биде монотоно и одеднаш наоѓа некој дечко шо и се пушта и сеа за да најде изговор или за да и биде полесно кажува дека и’ било монотоно. Да бе види мајката.А до тогаш розеви и биле облаците и тревата виолетова.
Знаеш, јас сум се изгорел многу.Од истава причина.
Девојката беше фина, мирна, прибрана, значи имаше се’ ама буквално се’ што ќе може да посака.Од секс игри, до одмори, шетања, акања, љубов се’ се’ буквално.
И заигра гзот сакаше да проба со друг.
И тоа без ја да знам.Сва среќа што уште при првиот нејзин обид да ме извара (или да проба со друг) е фатена од мој познаник.
И раскинав.
А и он и раскинал.Ја пробал видел дека не е за него и ја шутнал.
Уште ме моли да се смириме.Ама НА!
Мене ова ми е говор на машко со повредено его.
А тоа што ти го болдирав обично го кажуваат луѓе што не успеваат да ги исполнат жените па после се вадат, одмори ова она.
Верувај брате, дека на Хаваи да ја однесиш, ако не ја задоволиш емоционално(и ако притоа не одиш со спонзоруша), ќе ти избега од раце.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bannAna and Luckky

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ја изневерила неговата доверба.Не мислев на „варање“.
И станало монотоно во оној момент кога видела дека има нова прилика? Како тоа не и станало монотоно пред тоа, па подобро да му раскине, да помине некој период сама чекаји подобра прилика?
Немој да ја браниш по женска линија.
Само сакав да кажам дека жените сакаат да имаат јак љубовен живот со 10 + машки и на крај пак да бидат невини.И после машките биле идиоти.

Just sayin...
Не ја изневерила ни неговата доверба зашто не ни заминала со овој вториов...Значи реално се’ е во нејзината глава нели?
Затоа и си ја крстила темата дилема...
А тоа што ти си имал такво слично искуство не значи дека сите жени се исти. Не се. Исто како што не се сите мажи исти. Можеби твојата бивша си мислел дека има се’, останува опција дека можеби нешто сепак и’ фалело?
Не бранам јас никој по никаква линија особено не женска. Се имам изјаснето зашто кај мене во мојата глава не постојат мажи или жени,туку постојат единки, персони така да никогаш не ги класифицирам така работите.
А бај д веј, ќе размислува и за друг и за трет зошто да не размилсува...млада е, животот е пред неа, не ќе се мажи на 22??
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
И јас сум во дилема.
Дали ќе ставеше четири А во насловот ако дотичниот те изнесеше на кока кола и шампита или ќе почекаше сепак да стасате до џин тоник у кафиЌ ?
Како и да е...

Врската е способност за баланс.
Ако само очекуваш и кукаш при секоја пречка, ако не знаеш да направиш ништо освен да чмаеш и бараш, треба и да знаеш дека и со новиот дотичен, ќе дојде момент кога ќе станат три години и кога повторно ќе бидеш на тоа дереџе на кое си сега.
Така да, научи се да се справуваш првично со самата себе, зашто никој, значи НИКОЈ не останува заводлив и совршен како на почетокот кога си била водена од страста.
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
И јас сум во Дилема....Дали вечер да пијам шток или рум? Благодарам :D п.с. Што и да е .....трезен не се враќам....:gjavol
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
И јас сум во Дилема....Дали вечер да пијам шток или рум? Благодарам :D п.с. Што и да е .....трезен не се враќам....:gjavol
ако сакаш да пиеш жестоко....румот јас би го мешал...убав е чист да но после глава боли...тапани тропаат во неа...
а штокот...не е лош избор....можеш и вињак да си земеш или јас би одбрал вино домашно....не купечко бело....
ем ќе те опие...ем утре нема да ти се лоше....:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Нова дилема: Вино црвено или Captain Morgan...НАПОМЕНА: Вечерва дефинитивно трезен не се враќам, дури ке пробам и да не возам....:gjavol