Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Пак јас(јбг имам многу прашања)
Кога имам воспаление на мускулите ненормално јако како сега(од завчера од тренинг)
дали е препорачливо да одам на тренинг или да почекам да помине?
Сакам вечер да одам на тренинг(а мускулите на задникот и нозете ме болат толку што едвај одам).
Мислев да одам и да се концентрирам на вежби на рацете.
Ама и нозете пак малку.
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
Пак јас(јбг имам многу прашања)
Кога имам воспаление на мускулите ненормално јако како сега(од завчера од тренинг)
дали е препорачливо да одам на тренинг или да почекам да помине?
Сакам вечер да одам на тренинг(а мускулите на задникот и нозете ме болат толку што едвај одам).
Мислев да одам и да се концентрирам на вежби на рацете.
Ама и нозете пак малку.
вежбај раце , за нозе може само да истегаш така и ке ти помине воспалението , кога ке се тушиташ со сапун масирај си ги нозете и задникот и на крај со ладна вода помини ги
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Пак јас(јбг имам многу прашања)
Кога имам воспаление на мускулите ненормално јако како сега(од завчера од тренинг)
дали е препорачливо да одам на тренинг или да почекам да помине?
Сакам вечер да одам на тренинг(а мускулите на задникот и нозете ме болат толку што едвај одам).
Мислев да одам и да се концентрирам на вежби на рацете.
Ама и нозете пак малку.

Секој ден се учат нови работи, зошто фитнесот, бодибилдингот, нутриционизмот се науки и секој ден има по нешто ново и безброј прашања...
Чим има воспаление значи добро си го направила тренингот, си ги изработила мускулните групи како што треба, е сега ако е премногу тоа е почетничкото кое ќе мора да го издржиш, но не и да те легне во кревет и да чекаш да помине туку да вежбаш.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сеа ме потсети пред некој ден Lena беше прашала за болки во колената, сеа ми текна еден совет до неа и до сите останати без разлика дали спортувате или не. Кога спиете да си ставате перница помеѓу нозете, јас забележав разлика после 3-4 дена не ме болат толку, а колку убаво се спие ич не ми се станува насабајле. Пробајте.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Kitty and Kaarikuto

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Сеа ме потсети пред некој ден Lena беше прашала за болки во колената, сеа ми текна еден совет до неа и до сите останати без разлика дали спортувате или не. Кога спиете да си ставате перница помеѓу нозете, јас забележав разлика после 3-4 дена не ме болат толку, а колку убаво се спие ич не ми се станува насабајле. Пробајте.
кај ти текна бе меѓу нозе :rofl перница
поарно нешто друго да се стави..:rofl(facepalm)