Љубовни проблеми

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Повторно јас барам некои совети :) (овојпат на друга тема) Ми се случи нешто што не ни очекував... Во врска сум веќе три години. Моја другарка ми кажа дека нејзин другар чувствува нешто за мене, јас не можам да останам рамнодушна (не само што добро изгледа туку и е многу интересен човек)... Врската ми е малку монотона и пред да се случи ова, ама никогаш не сме се карале за сега одненадеж да прекинам. Многу сум збунета, постојано мислам на тоа....

сите жени сте исти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Кога треба да донесете тешка одлука фрлете паричка..Кога паричката ќе биде во воздух,ќе сфатите на што се надевате,и што сакате! :svirka
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Кога треба да донесете тешка одлука фрлете паричка..Кога паричката ќе биде во воздух,ќе сфатите на што се надевате,и што сакате! :svirka

Не ја лажи.
3 години не сфатила на што се надевала?Ако знаела дека има бољи момак тогаш зошо одма не го оставила овој сегашниот? Туку била себична па се дур не дојде некој нај нај добар, до тогаш овој нека ми пружа љубов, нека ме шета, натака навака.
Да ми е у раце....
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не ја лажи.
3 години не сфатила на што се надевала?Ако знаела дека има бољи момак тогаш зошо одма не го оставила овој сегашниот? Туку била себична па се дур не дојде некој нај нај добар, до тогаш овој нека ми пружа љубов, нека ме шета, натака навака.
Да ми е у раце....
Не ја лажам јас ништо,јас и дадов само мал совет да размисли убаво што сака!Инаку и јас го мислам истото како и ти,но неможеме да знаеме како и е неа,и што мисли и шо сака и шо бара итн итн... и јас сум во 3 годишна врска и сфаќам дека има такви монотони периоди,ама се е минливо...освен ако она не превзема ништо за тоа!е сеа,друго е да се вади дека врската и е монотона,а друго е тоа дека нејзе и се допаѓа друг дечко!ако веќе дошло до тоа...врската е веќе готова!ју ноу ват ај мин :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не ја лажи.
3 години не сфатила на што се надевала?Ако знаела дека има бољи момак тогаш зошо одма не го оставила овој сегашниот? Туку била себична па се дур не дојде некој нај нај добар, до тогаш овој нека ми пружа љубов, нека ме шета, натака навака.
Да ми е у раце....

Па ти на полош начин и кажуваш дека треба да го одбери вториот, бидејќи таа мисли дека вториот е подобар. :)
Арно си кажа Aleksis, додуша нејзиниот начин има голема веројатност да и остане и сегашниот доколку ја фрла паричката.Шансите се 50-50 :D
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Па ти на полош начин и кажуваш дека треба да го одбери вториот, бидејќи таа мисли дека вториот е подобар. :)
Арно си кажа Aleksis, додуша нејзиниот начин има голема веројатност да и остане и сегашниот доколку ја фрла паричката.Шансите се 50-50 :D

Па со самото тоа што она размислува со кого да биде, она веќе пола работа ја завршила.Ја изневерила довербата кај нејзиниот сегашен партнер.
Мразам луѓе што немаат свое јас и што не знаат што сакаат.
Ако веќе била 3 години со него, тогаш би требало да знае што сака и кон што цели со него.
Најмногу ќе ми биде мило, да го откачи сегашниот дечко, да се фати со тој и тој да ја искористи и да ја фрли.Да дојде денот кога пак ќе сака да се смири со поранешниот дечко и он да ја откачи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kaarikuto

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Па со самото тоа што она размислува со кого да биде, она веќе пола работа ја завршила.Ја изневерила довербата кај нејзиниот сегашен партнер.
Мразам луѓе што немаат свое јас и што не знаат што сакаат.
Ако веќе била 3 години со него, тогаш би требало да знае што сака и кон што цели со него.
Најмногу ќе ми биде мило, да го откачи сегашниот дечко, да се фати со тој и тој да ја искористи и да ја фрли.Да дојде денот кога пак ќе сака да се смири со поранешниот дечко и он да ја откачи.

Зошто така ги гледаш работите?
Таа ништо и никого не изневерила...и напротив знае што сака...млада е, сака да биде среќна, да и е забавно....
И сама си кажа дека си го сака дечкото ама и’ станало монотоно...а за тоа да се разбереме се и двајцата криви и таа и тој...
Ама баш таа монотонија ја навела да помисли на друг кој веќе е загреан за неа, па почнала да размислува за друга опција...
Не е тоа грев...
Не гледам дека некого изневерила...а нормално е да размислува за друга опција ако во моменталната врска не и е како што треба...
Релативно е млада, а и не е венчана за сегашниот...не мора да значи дека по секоја цена мора да остане со него само затоа што биле заедно три години...јака причина...со време се менуваат работите, така се смениле и кај неа и во нивната врска...ако била пред 1 година среќна, сега не е...
Што е подобро според тебе, да остане со него и да не го сака, а лицемерно да ја тера врската или чесно да му раскине и секој на своја страна да си продолжат со животите и да си ја бараат среќата на друго место ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bannAna

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Зошто така ги гледаш работите?
Таа ништо и никого не изневерила...и напротив знае што сака...млада е, сака да биде среќна, да и е забавно....
И сама си кажа дека си го сака дечкото ама и’ станало монотоно...а за тоа да се разбереме се и двајцата криви и таа и тој...
Ама баш таа монотонија ја навела да помисли на друг кој веќе е загреан за неа, па почнала да размислува за друга опција...
Не е тоа грев...
Не гледам дека некого изневерила...а нормално е да размислува за друга опција ако во моменталната врска не и е како што треба...
Релативно е млада, а и не е венчана за сегашниот...не мора да значи дека по секоја цена мора да остане со него само затоа што биле заедно три години...јака причина...со време се менуваат работите, така се смениле и кај неа и во нивната врска...ако била пред 1 година среќна, сега не е...
Што е подобро според тебе, да остане со него и да не го сака, а лицемерно да ја тера врската или чесно да му раскине и секој на своја страна да си продолжат со животите и да си ја бараат среќата на друго место ?

Ја изневерила неговата доверба.Не мислев на „варање“.
И станало монотоно во оној момент кога видела дека има нова прилика? Како тоа не и станало монотоно пред тоа, па подобро да му раскине, да помине некој период сама чекаји подобра прилика?
Немој да ја браниш по женска линија.
Само сакав да кажам дека жените сакаат да имаат јак љубовен живот со 10 + машки и на крај пак да бидат невини.И после машките биле идиоти.

Just sayin...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ја изневерила неговата доверба.Не мислев на „варање“.
И станало монотоно во оној момент кога видела дека има нова прилика? Како тоа не и станало монотоно пред тоа, па подобро да му раскине, да помине некој период сама чекаји подобра прилика?
Немој да ја браниш по женска линија.
Само сакав да кажам дека жените сакаат да имаат јак љубовен живот со 10 + машки и на крај пак да бидат невини.И после машките биле идиоти.

Just sayin...

Вакви машко-женси определби од секогаш ме нервирале.
Се обидов да молчам ама не можам ми стои кнедла во грлото.
Види...
Што има врска кога и станало монотоно? Може се навикнала на тоа го прифатила љубовниот живот како таков, и сега дошол некој нов и’ покажал дека постои повеќе „живост“ повеќе нежност, и поголемо внимание од она што и’ го пружа сегашниот дечко и одлучила дека едноставно треба да раскине.
Е сега, ако остане со едниов во врска а со другиот почне да се матка, тогаш е веќе будала без морал, ама се’ додека размислува и носи некакви одлуки тогаш само си гледа за соптвениот живот и сопствената среќа.
Ова важи и за мажите и за жените. Јас ако не сум среќен со сегашната, ако ме исполни некоја друга, зошто да бидам со првава кога со вторава сме експлозија од емоции кога сме на едно место?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bannAna