Што спортувате?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
porano sam bija dvaputa prvak na Makedoniju u sportsku orientaciju a cHetfrt na Balkan : ) sk greju se po doma a u natam naam
Ке се цитирам сам : ) глеј што сам напишаја давно тисуќу неке
Ааа колко ми фали тј спорт, колко беше јакоооо, сфак фтор винеф имаше натпревар по планине у Македонију ни
идесмо и на Балканијаде, на други натпревари и купови по други земје, кое дружење...
и да, добар е осеќај да неможе две године по ред никој да те победи на Водно : ) да те викаф Шумахер зшто увек гасеше на кишу, 2005 сам бија спортист на Куманоо : ) ја од мушки каратистска од женски
Туј исту годину осфои 4 место на Балканијаду у Габрово Бугарија, јако јако..
Останасфа само јаки мускули и добри успомени : ) и наравно миљон дипломе, пехари, медаље..
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
За жал професионално ништо. Порано одев на ракомет ама глупа се откажав.|-(
Сега единствено на лето рекреативно тенис играм.
 

Karate Kid

Нов член
25 март 2013
4
4
3
28
За жал во моментов ништо, за во иднина планирам. Иако имам 19 години викаат дека никогаш не касно за да го направиш тоа што го сакаш. Во план имам боречка вештина нешто како Таеквондо, но ако некој има подобра идеја јас ги сметам за добредојдени. ;)
Другар, со боречки спортови поконкретно со карате се бавам веќе 11 години, ти го препорачувам да го пробаш како спорт или вештина во зависност од твоите амбиции што ги имаш. На многу работи ќе те научи, а плус како вештина може да се каже дека е мајка на другиве боречки спортови - вештини
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Другар, со боречки спортови поконкретно со карате се бавам веќе 11 години, ти го препорачувам да го пробаш како спорт или вештина во зависност од твоите амбиции што ги имаш. На многу работи ќе те научи, а плус како вештина може да се каже дека е мајка на другиве боречки спортови - вештини

Ја друже сам трењираја карате некое време и мноого ми е било досадно, едн од најдосадни спортови. Некако ми нема атракција. Да имаше у Куманово ја би ишја на Хапкидо, тој ми е една од најдобри боречки вештине и најинтересна.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
спортувам спортска прогноза,,ептен сум у форма,ако не прекинам у скоро време ке треба предвреме да ја завршам кариерата xD
 

Karate Kid

Нов член
25 март 2013
4
4
3
28
Ја друже сам трењираја карате некое време и мноого ми е било досадно, едн од најдосадни спортови. Некако ми нема атракција. Да имаше у Куманово ја би ишја на Хапкидо, тој ми е една од најдобри боречки вештине и најинтересна.
Другар мора да направиш разлика дека каратето има спортски дел и има дел вештина, во зависност од што ќе одбереш да тренираш толку и атракција ќе имаш. во спортскиот дел имаш точно определено што да правиш и се согласувам дека е малку монотоно, но во вештината има толку мн за учење, полуги, зафати, фрлања, падови итн
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mspasenoski and Hkakashi