Кој изневерува повеќе: мажите или жените?

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Треба повеќе да го слушаме Сусаро и ќе видите вие кутренца... :p

Можеби грешам, тоа е мое видување за луѓето со кои секојдневно се среќавам, не мора да значи дека важи за сите мажи во светов подеднакво :)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Какви предрасуди еј :D

Затоа после се жалиме дека сите не дупат :D
Додека се расправате кој повеќе се клецка луѓе во другите држави на наши години размислуваат за отскочни даси во нивниот живот со цел да променат нешто глобално.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Какви предрасуди еј :D

Затоа после се жалиме дека сите не дупат :D
Додека се расправате кој повеќе се клецка луѓе во другите држави на наши години размислуваат за отскочни даси во нивниот живот со цел да променат нешто глобално.

Да де, оти ние само на темава мислиме деноноќно, друго на памет не ни паѓа ;)
Пази, и сексот знае понекогаш да биде отскочна даска.....
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ама, ама...научниците тврдат дека...
Кој јаде повеќе? Кој спие повеќе? Кој кака подолго и чие повеќе мириса?
Ајде бе, мислам дека горе-долу, сите ги имаме надраснато овие стереотипни убедувања, и сме свесни дека се работи за индивидуални постапки.
Исто семче, работата е во перцепцијата и наметнатите морални кодекси. Убаво си е напоменато погоре, машко со повеќе плескачици - јебо факич, жена со повеќе плескачи - ор****ја. И тоа е тоа. Тоа е етикетирањето кое ги спречува двата пола подеднакво слободно да зборуваат за своите сексуални подвизи.
- Брат, мојана е на одмор, јас спиев со радодајкана од маало. - Браво, брат. *следи тапкање по рамо*
- Цуци, абе го изневерив мојот, ама знаеш, јас го сакам, само пажња ми фалеше. *Бип! ор****ја!*
А дека нешто причините се многу различни, не се. Само толку ни чука во црпките, па си создаваме слики и теории.
А искрено, мене инволвираните страни во едно неверство, ми се исти ташак. Нема ама ова, ама она, ама он е крив оти мажите се свињи и изневеруваат, ама крива е на дедо ми сестра ти што партнеров не ми посветуваше внимание. Криви сте бе, точка! Без разлика дали имате дупче или мандалце, долни сте. Ако пак „ладилото“ на изневерувачот е свесно дека изневерувачов има дечко/девојка, исти патлак е и тој/таа штом се пушта свесно во оган, нема утре гаранција дека и во своја врска нема да се полетаат по прва пружена прилика. И кој е овде полош? Сејм шит.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Зашо најчесто е така аи плус од мое искуство а вака у глобала подеднакво е има машки кој се женкари и женски кој се ороспии
Ти сигурно не си женкар ама ај сега почни нови теми да отвораш наместо што одоговараш на веќе отворени.....ќе биде поинтерсно(wave)
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Не е сигурно кој повеке, дали мажите или жените...сигурно е само дека на тој што му фали нешто во животот ке изневерува.