Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
:sreken а бе јас со билдери си имам работа, мора да знам
башка нели и јас билдерка сум хахаааа

Не, ти си Фитнес грл, а јас сум фитнес мен ака супермен...хахаха :D

Инаку едно резиме до сега...
Добро ми оди со топењето масни наслаги, од 10-ти Мај почнува полирање на формата па некаде до 10-ти Јуни само здравје би требало да биде Трајче шредед :D Па ќе ве почастам со некоја фотка...Во меѓувреме склон на две повреди бев изместил рамо, а и сега нерв на грб :( Но, се надевам се ќе биде во најдобар ред.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Не, ти си Фитнес грл, а јас сум фитнес мен ака супермен...хахаха :D

Инаку едно резиме до сега...
Добро ми оди со топењето масни наслаги, од 10-ти Мај почнува полирање на формата па некаде до 10-ти Јуни само здравје би требало да биде Трајче шредед :D Па ќе ве почастам со некоја фотка...Во меѓувреме склон на две повреди бев изместил рамо, а и сега нерв на грб :( Но, се надевам се ќе биде во најдобар ред.
јас почнав секоја ден веќе да одам(facepalm)
болест :D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
јас почнав секоја ден веќе да одам(facepalm)
болест :D

Аииии, немој Кити...сака одмор барем 2 дена неделно потребно им е на мускулните влакна да се регенерираат за 48 часа, знам дека е болест, ама сепак одмарај :)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Аииии, немој Кити...сака одмор барем 2 дена неделно потребно им е на мускулните влакна да се регенерираат за 48 часа, знам дека е болест, ама сепак одмарај :)
Ќе одам уште денес, и после удри бриге на весеље, 1 мај, велигден ќе има јадачка, па од др недела здравје ќе има што да се троши. Вчера правев многу интересни вежби за исчекор, веќе место по три пати, по четири пати ги правам вежбите, и цело време имам нови. Оти имам башка тренинг за гради башка за грб му реков да ми ги спои во еден, и повеќе да вежбам нозе, задник, стомачни :D друго си е нели.
Инаку сите вежби од овие ги правам освен онаа на вреќата, само нормално со помала тежина теговите. Другите сите се исти.:)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ќе одам уште денес, и после удри бриге на весеље, 1 мај, велигден ќе има јадачка, па од др недела здравје ќе има што да се троши. Вчера правев многу интересни вежби за исчекор, веќе место по три пати, по четири пати ги правам вежбите, и цело време имам нови. Оти имам башка тренинг за гради башка за грб му реков да ми ги спои во еден, и повеќе да вежбам нозе, задник, стомачни :D друго си е нели.
Инаку сите вежби од овие ги правам освен онаа на вреќата, само нормално со помала тежина теговите. Другите сите се исти.:)
Баш се хардкоре.
Иначе тие со теговите( со 4-5 кг) ги правев денес со потклекнување и неможев да мрднам после тоа.
Ми се тресеа нозете после петтото спуштање надоле.
Утре е загарантирано воспаление на мускулите,
ама ако:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Баш се хардкоре.
Иначе тие со теговите( со 4-5 кг) ги правев денес со потклекнување и неможев да мрднам после тоа.
Ми се тресеа нозете после петтото спуштање надоле.
Утре е загарантирано воспаление на мускулите,
ама ако:)
немај гајле, еднаш ќе боли и ќе преболи, јас веќе не осеќам, ама исчекор ми е нај добра работа.А ако ти е тешко земи помали тегови од 2 или 3 кг, не мора одма со 5 да вежбаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
За летово ми се потребни едни нараквици за вежбање, се друго ќе импровизирам.
Немам некоја тежина за фалење, но имам тело кое што е затегнато. Да се вратам на постот, планирам да земам нараквици за вежбање за кревање на вратило, неколкупати сум пробал да вежбам, но ме болат рацете...
Скоро година дена преку еден ден правам стомачни,склекови и еднаш неделно од глава до пети вежби во теретана. Исто така имам справа PowerGym којашто многу често ја користам.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
немај гајле, еднаш ќе боли и ќе преболи, јас веќе не осеќам, ама исчекор ми е нај добра работа.А ако ти е тешко земи помали тегови од 2 или 3 кг, не мора одма со 5 да вежбаш.
Како што реков вчера,
неможам да мрднам .
Мускулите на нозете напред и мускулите назад на задникот ме растураат.
Рацете исто.
Ама убаво е:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Kitty

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Trajche , значи вака..за месец дена полнам 17 год. и сакам да оформам подобро тело од моменталново..не дека е лошо..ама секогаш може подобро нели?:)
Одам во теретана и јас..ама проблемот е што не е тоа често..и не е доволно .
Тренирав 8 години карате , одам и на фудбал..и не можам да кажам дека немам мускул..има..се познаваат..ама не доволно добро..
моите дома ..со познатите коментари..од типот..женско си..не смееш така..не си ти машко така да правиш..не можам да докажам дека не се прават мускули така лесно..инаку за храна..отсекогаш сум внимавала што внесувам..сакам само едно да научам..Што треба да се внесе пред , а што после тренинг?
фала..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche