Близнаци

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
А да прашам : )
секс сс девојче што е близнаци у хороскоп, како тројка ли се рачуна ? : )

хахахахха парва бееееее
зависи дали и двете ќе бидат расположени за секс.. ако малку е дива а мaлку нежна како тројка се рачуна ако е само едната ништо....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: live.your.life and parvati

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
хахахахха парва бееееее
зависи дали и двете ќе бидат расположени за секс.. ако малку е дива а мaлку нежна како тројка се рачуна ако е само едната ништо....
хахахахаа.. и пак ќе морам да се согласам со двојничката ! башка жените близначки обично се посесивни за у кревет, не сакаат да делат никако и велат дека вредат за две.. тоа ти значи нешто пријателе? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Близнаците ми се едни од најинтересните особи, никогаш нема да ми биде досадно во нивно друштво. И многу си ги сакам. Иако сум јарец и секде пишува дека воопшто не си одговараат јарец и близнак мене ми е супер со нив. (nod)

Да и јас имам прочитано дека јарец и близнаци не си одговараат,но имам пријателка јарец и мноогуу многууу си ја сакам...ептен ми е срцка...

Ја сум близнак во хороскоп. Инаку за оние кои не сметаат за дволични, еве ја ќе се земам за пример може другите не се такви. Ако видам дека некоја особа ме гледа во очи и ме лаже и ме има за корист тогаш не сум од оние комуникативните близначиња туку сум мн лош со нив и обично избегавам разговор со таквите лоши карактери. А со оние што ке се приврзам со нив секогаш ке ги сакам, секогаш ке бидам за нив тука и им помагам кога и да им е тешко итн итн. Знам да се "отпекнам" со некое добро другарче/другарка за некоја тема и така да си зборувам со него/неа мн долго ама ако видам дека само заради корист ме имаат за "другар" тогаш ги исфлувам скроз и со нив комуникацијата ја намалувам на 10%. Еве како близнак ке си кажам една особина, Мразам луѓе што се дружат со тебе само од корист... аууу тоа мн ме иретира, ја така неможам!!

Edit: Заборавив да кажам дека мн ми е мило што сум дел од многуте женски форумџики кои се близнаци :p Најдобар муабет паѓа помеѓу два близнака, а богами и на љубовен план им иде добро хехе. Поздрав мои "знакчиња".

Јас мислам дека воопшто не сме дволични,напротив баш сум брза на зборување...да ја скажам некоја и да плеснам некому во фаца што ми лежи на срце-ех како ме бива само....
Ужасно мразам луѓе што лажат,не стојат зад кажаното и секако веќе горе-наведеното...
btw tnx за позз... (sun)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Не си единствен близнак..еве ме и мене..:)
Инаку..секогаш се ми е погодено..за карактеристиките..хороскоп..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Just Perfect

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Да и јас имам прочитано дека јарец и близнаци не си одговараат,но имам пријателка јарец и мноогуу многууу си ја сакам...ептен ми е срцка...



Јас мислам дека воопшто не сме дволични,напротив баш сум брза на зборување...да ја скажам некоја и да плеснам некому во фаца што ми лежи на срце-ех како ме бива само....
Ужасно мразам луѓе што лажат,не стојат зад кажаното и секако веќе горе-наведеното...
btw tnx за позз... (sun)
Прво и основно, зодијакот на јарецот и близнакот варира на иста фрекфенција во музички тоналитет Г и фрекфентира на светло сина боја... БЛИЗНАЦИТЕ И ЈАРЦИТЕ СЕ НАЈ ПРИЈАТЕЛСКА КОМБИНАЦИЈА. ТОЧКА
 

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
28
abe neka ne ve lazat deka ako si bliznak si dvolicna licnost bliznacite se najhumanite i naj dobrite luge sekogas sakat da pomognat na sekoj