Страв од заболекар

Anaskopje

Староседелец
7 јануари 2013
29
3
1,013
29
da vi se pofalam :D bev na zabar mi stavija lek po 3 4 dena mi stavila plomba ni bolese ni nishto dzabe stravot :D
drugo prashanje imam sega...
imam edno malo dzebce izmegu 5 i 6... go cistam kje go dupnam so neshto kje istece se od vnatre i stanuva dupka...i kako da ja zatvroram sega jas taa dupka... ?!? :eek
i vtoro :) mi se potskrsi eden zab ama eptem malku skoro ic... plomiran e zabot... dali kje mora da go otvara pak, ili ke moze samo da go strugne za da ne grebe?
pozdrav :) i fala vi shto me uteshivte da odam :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Страв од заболекар досега сум немал. Единствен страв ми било ако не бил на смена....А забот да боли.
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
Аман многу ми е страв од заболекар нели има некое друго решение за забите сами да се направат без заболекар..хахахах :igra
 

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Никогаш сум немала страв од заболекар, од мала сама одам, не знам ама не чуствувам страв, едноставно знам дека морам да појдам да ги проверам забите да се поправи тоа што има, за да не биди полошо после ако ги запоставам. А тие машинките кога брчат со тој чуден звук ич нив ги нејќам, тој звук в мозок ме мава :rolleyes:
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Аман многу ми е страв од заболекар нели има некое друго решение за забите сами да се направат без заболекар..хахахах :igra

има.. Клешта

инаку многу битна работа е и до заболекарот ,да не е како мојот заболекар -автомеханичар што беше xD
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Јас имав страв од заболекар до мои 17-18 години (заради претрпена траума со вадење на катник на мои 13 години) и после почнав да си одам кај една заболекарка која беше толку смирена, трпелива, нежна ...и полека ги средивме сите заби , а што е најважно ми го избриша стравот кој го имав предходно...и одтогаш немам никаков проблем со посетите на заболекар...:)
 

Anaskopje

Староседелец
7 јануари 2013
29
3
1,013
29
mi umrtvuvaat nerv na zab dole levo... dali e normalno da zaboluva (pred 2 dena mi stavila lek) i toj i zab i toj nad nego...!? dali se nekako povrzani?! :eek
i da mi kazete, dali koga go vadat nervot boli ili ne? najverojatno ne, ili da? :D
pozdrav i fala vi mnogu :)))
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
mi umrtvuvaat nerv na zab dole levo... dali e normalno da zaboluva (pred 2 dena mi stavila lek) i toj i zab i toj nad nego...!? dali se nekako povrzani?! :eek
i da mi kazete, dali koga go vadat nervot boli ili ne? najverojatno ne, ili da? :D
pozdrav i fala vi mnogu :)))

Најверојатно ДА ( ако не е умртвен) ако е- МАЛКУ , И не не се поврзани :eek
 

pilot

Истакнат Член
8 април 2013
34
20
308
od zabolekarka bogami imam strav mozat nekoj raboti neplanirani da se desat ako e nekoja mlada pogotovo