Пасворд или развод?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Многу лесно се случува да се прелие виртуелниот свет во реалниот свет.
Пред неколку денови бев излезена во дискотека со дечко ми и другарка ми. До нас седеа тројца момци и едниот ја застана другарка ми. Муабет ова она, се разминаа и претпоставив дека и се пушта.
Наредниот ден она ми кажува дека типот ја прашал зашо ја сум го избришала од фб пред две години? Ќе беше ок да го познавав и намерно да го избришав, но типот беше кикнат со уште 1500 други пријатели.

Ако за момент ја земеме твојава констатација за виртуелно додворување и играње к*р - ташак (тешко ќе биде ако си ти ташакот), момакот моеше да дое онаков виртуелно возбуџен и лагано да си почне муабет со мене, како што нели сме праеле на чат.
Колкава е веројатноста дека мојот дечко ќе биде поласкан и среќен ради новонастанатата ситуација?

Ми се има случено и тоа за брзо.
Значи излегувам со девојката во еден локал во Скопје, доаѓа еден дечко во истиот локал, се поздравува со нејзе и седнува на друга маса.И пушта пијачки, мене ми пушта пијачки мисли дека сум и најдобар другар.Јас си бев мртов ладен зашо по обичај во град не се лапаме итн итн.Едино е што се држиме за рака културно.
И дечково доаѓа, и вика као демек ајде сеа коа ќе излеземе јас и ти на само, и оваа му вика, извини ама јас имам дечко како што глеаш.
Овој вика:
Па зашо не ми кажа ма?
Девојка ми му враќа: Па нели глеаш дека цело време на фб ти спуштам муабети, ладна сум, не те фермам а очигледно тоа мене ме прави недостапна а тебе те прави повеќе љубопитен за мене.Јас ли сум ти крива?

п.с на фејсбук не сме во врска нити јас нити она.Тоа е клучно во нашата врска.Не не’ интересира фејсбукот, нити има некакво значење за нас и оставаме на нашата совест што ќе правиме.Да не зборам шо неаме заеднички слики на фб :D

И во право беше девојка ми.
Потоа она ми објасни САМА, без да ја прашам дека овој е некој досаден дечко кој и праел клише муабети на фб, иако во живо не го знае.100 пати ја викал на кафе.100 пати она го одбивала.
Ама он идел по изреката, не јебе леп, него упоран :D

Значи ако девојката е морално стабилна особа и ако јас тоа го забележам тогаш најнормално е јас тоа да го разберам како нешто најнормално и воопшто да не покажувам љубомора.Затоа што љубомората произлегува единствено од самите себе, т.е од мојата несигурност во самиот себе.
Каде ви е самодовербата?
Јас пример сум полн со самодоверба бар коа е во прашање девојката.
Зашо би идела со него, шо има он што немам јас? Јас сум бољи од него у секој случај.И знам дека е така.Затоа што ја задоволувам на секој можен начин.

Е сега ако мислите дека партнерот не го задоволувате доволно на било кој начин тогаш има и причина да се плашите дека он ќе пребегне за друг/друга.
Ама тоа е друга прича и би зборел за тоа ако се отвори тема за тоа.

Вака сам ме мрзи.
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Ми се има случено и тоа за брзо.
Значи излегувам со девојката во еден локал во Скопје, доаѓа еден дечко во истиот локал, се поздравува со нејзе и седнува на друга маса.И пушта пијачки, мене ми пушта пијачки мисли дека сум и најдобар другар.Јас си бев мртов ладен зашо по обичај во град не се лапаме итн итн.Едино е што се држиме за рака културно.
И дечково доаѓа, и вика као демек ајде сеа коа ќе излеземе јас и ти на само, и оваа му вика, извини ама јас имам дечко како што глеаш.
Овој вика:
Па зашо не ми кажа ма?
Девојка ми му враќа: Па нели глеаш дека цело време на фб ти спуштам муабети, ладна сум, не те фермам а очигледно тоа мене ме прави недостапна а тебе те прави повеќе љубопитен за мене.Јас ли сум ти крива?

п.с на фејсбук не сме во врска нити јас нити она.Тоа е клучно во нашата врска.Не не’ интересира фејсбукот, нити има некакво значење за нас и оставаме на нашата совест што ќе правиме.Да не зборам шо неаме заеднички слики на фб :D

И во право беше девојка ми.
Потоа она ми објасни САМА, без да ја прашам дека овој е некој досаден дечко кој и праел клише муабети на фб, иако во живо не го знае.100 пати ја викал на кафе.100 пати она го одбивала.
Ама он идел по изреката, не јебе леп, него упоран :D

Значи ако девојката е морално стабилна особа и ако јас тоа го забележам тогаш најнормално е јас тоа да го разберам како нешто најнормално и воопшто да не покажувам љубомора.Затоа што љубомората произлегува единствено од самите себе, т.е од мојата несигурност во самиот себе.
Каде ви е самодовербата?
Јас пример сум полн со самодоверба бар коа е во прашање девојката.
Зашо би идела со него, шо има он што немам јас? Јас сум бољи од него у секој случај.И знам дека е така.Затоа што ја задоволувам на секој можен начин.

Е сега ако мислите дека партнерот не го задоволувате доволно на било кој начин тогаш има и причина да се плашите дека он ќе пребегне за друг/друга.
Ама тоа е друга прича и би зборел за тоа ако се отвори тема за тоа.

Вака сам ме мрзи.


Клучното е дека го одбивала.:rolleyes: Значи ја дудлал и добивал НЕ наместо важи денес, утре, задутре, за некој ден.

Друго ќе беше ако твојот цитат се покажеше како точен:

Едноставно некои работи не треба да се дознаат.За твое добро.Сосема нормално е да флертуваш со друг дечко, да го замајуваш, да играш топло ладно, но надвор од тој виртуелен свет ти повторно да си со својот дечко и пак да го сакаш.
Е тоа е карактерна особина која многу малку ја поседуваат.

Јас да сум “замаениот дечко“ не знам дали би се смеел шо цурата во ваква ситуација е глупо курвиче или дечко и е шупак кој ја влече со себе ко да му е трофеј. Ејј видете девојка ми замајува на нет, мора да е некоја класа п***а. А обично таквите замајуваат некој што е од Зелениково и со IQ еднаков на Zero.

Можда јас сум конзервативна па не ми е нормално кога дечко ми се замајува со некоја виртуелно, место да седне и да сработи нешо. Пошо кога работиш и коа имаш реални обврски немаш време да играш топло ладно со радном шупак на нет. Ебаве сатисфакцијатa
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Ако нешто крие/кријам/криеме во врска/брак, би играла дека сме паметни суштества и нема да криеме на фб... А ако треба да се дознае, сама ќе си дојде таа информација до тој кај што треба да дојде. КАРМА Е К:cenzura
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Пасворд или развод? :D:D:D
Метак, пријателе, метак...

Како прво, насловов на темава ми ја вреѓа интелегенцијата. Помислата дека некој сериозно воопшто размислува на ваква бесмисленост, на ваква смешна, глупа и крајно дебилна дилема ме тера да се запрашам зошто со силата и моќта на сивиот череп, не се изнајде некоја еурека у медицината, каде што за вакви ендемски видови, ќе биде задолжителен абортусот!

Пасворд, мобилен телефон, чанта е свето тројство.
Довербата е амин на сето тоа. Чао, пријатно...
Нема простор за дискусија, толеранција и убедување воопшто.

Сите вие кои сте во врска, брак и се соочувате со такво нешто, само запрашајте се каде се изгубила вашата интелектуална конструкција, самопочит и надеж дека сте на вистинското место, со вистинската личност.
Се друго е булшет верзија на залажување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: crvenkapa and parvati

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
Џабе ти е и пасворд и се , ако нема доверба нема да се изгради ни пред добивање пасворд ни одпосле , ако сака некој да направи нешто ке направи нема никој да знае и сигурно нема да остави нешто на фб напишано :)(smoke)
баш така потполно во право си
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Пре ќе се разведам, него да дозволам некој да ме уценува :)
Инат бе, инат.
 

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Пасворд или развод? Немој душо, еве ти пасворд :ladno

Детска работа. За во врски разбирам, млади, љубоморни, посесивни. Ама брак? Веројатно во малолетнички бракови.