Партнерот е од село...

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
Листајки низ интернет форумите наидав на едно мислење кое малку ме изритира и решив да отворам тема каде што би ги изнеле своите мислења...



Цитатов кажува се...
И би поставила прашање во врска со темата...

Зошто постојат вакви личности на кои им е важно од кај е партнерот?
Се замараат со мислењата на друштвото дека ке го задеваат доколку е од село...
Фрустрации летаат на секаде бидејки е од таму.
Јас би рекла дека тоа воопшто не игра улога кој од каде е бидејки доколку одиме по тие правила постојат многу од град а се однесуваат на сељачки начин што е многу полошо.
А има некои пак што живеат во село пак се по кул од некои од град.

Повелете.:)
Она може е од село,ама ти си дечко сељачиште. Ако јас се прашувам, на неа треба да и е срам да биде со тип со вакви размислувања. Тоа што е од село не значи дека девојката не е примерна, културна и добра за да ја водиш покрај себе во јавност. Или копуков подобро ќе се чувствува ако иде со некоја "градска" спонзоруша или дрољичка? Е тек тогаш ќе го подржат другарите. Јас сум девојка од град и не се чувствувам ни гледам како нешто повеќе од девојките од село. А вакви копуци кои демек пребираат и бараат градски девојки со стан/куќа на Водно,во Дебар Маало и сл. секогаш завршуваат со тешки дрољи и ги шетаат сегде со нив, па не друштвото,цел град им се смее.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Подобро е што е од село.Бар е спуштен/на на земја.Овие од град кај не работат ништо,кај уште летаат.
Битно е да те чува и почитува,небитно од каде е.

Вака по муабетов ми изглеаш ко да си од град....
Според мојот став, јас мислам дека ти си немала среќа со градските момчиња кои што ти ги нарекуваш бадијалџии кои што не работат и цицаат како паризити не сакале да земат градска мома од причината што треба повеќе да ја галиш, купуваш шминки, облека и слично.Затоа градските момчиња бараат селски моми.:cool:
Додека пак селските девојки се повеќе насочени кон работата, затоа пред да ја даваат селската мома, таткото на момата прашува момчето дали има сермија (ниви, место, пари и куќа). Повеќето момчиња вклучувајќи ме и мене размислуваат да земат девојка што ќе придонесува во семејството, отколку да троши.
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Вака по муабетов ми изглеаш ко да си од град....
Според мојот став, јас мислам дека ти си немала среќа со градските момчиња кои што ти ги нарекуваш бадијалџии кои што не работат и цицаат како паризити не сакале да земат градска мома од причината што треба повеќе да ја галиш, купуваш шминки, облека и слично.Затоа градските момчиња бараат селски моми.:cool:
Додека пак селските девојки се повеќе насочени кон работата, затоа пред да ја даваат селската мома, таткото на момата прашува момчето дали има сермија (ниви, место, пари и куќа). Повеќето момчиња вклучувајќи ме и мене размислуваат да земат девојка што ќе придонесува во семејството, отколку да троши.
Веројатно не сум имала среќа со градсите "мазни" момчиња. А инаку не сум од тие моми што и купуваат и ја галат.За жал.
Многу е интересна забелешката што сите машки као сакаат девојка прибрана мирна т.н. домаќинка ,а толку летаат по ете да речеме тие градски моми што по сто саати се спремаат и се опседнати од себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Веројатно не сум имала среќа со градсите "мазни" момчиња. А инаку не сум од тие моми што и купуваат и ја галат.За жал.
Многу е интересна забелешката што сите машки као сакаат девојка прибрана мирна т.н. домаќинка ,а толку летаат по ете да речеме тие градски моми што по сто саати се спремаат и се опседнати од себе.

Како може да сакаат селска, а летаат по градски?
 

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Аха браво за денешниве "скопски" девојки што себеси се сметаат за Лејди Гага а другите ги викаат спонзоруши, ке видиме до каде ке стигнат тие, мама и тато на богатото момче нема да работат цел живот, едне ден ке им падне гзот и ке одат во пензија, а таа ороспијата што не знае 2 јајца на око да испржи и што е научена да ми јаде по ресторани и кафани многу јако ке падне после 30-та година од животот кога ке има деца и кога нема да има кој да и ги чува !
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Аха браво за денешниве "скопски" девојки што себеси се сметаат за Лејди Гага а другите ги викаат спонзоруши, ке видиме до каде ке стигнат тие, мама и тато на богатото момче нема да работат цел живот, едне ден ке им падне гзот и ке одат во пензија, а таа ороспијата што не знае 2 јајца на око да испржи и што е научена да ми јаде по ресторани и кафани многу јако ке падне после 30-та година од животот кога ке има деца и кога нема да има кој да и ги чува !

Имаш бакнато или те има бакнато женска?
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Листајки низ интернет форумите наидав на едно мислење кое малку ме изритира и решив да отворам тема каде што би ги изнеле своите мислења...



Цитатов кажува се...
И би поставила прашање во врска со темата...

Зошто постојат вакви личности на кои им е важно од кај е партнерот?
Се замараат со мислењата на друштвото дека ке го задеваат доколку е од село...
Фрустрации летаат на секаде бидејки е од таму.
Јас би рекла дека тоа воопшто не игра улога кој од каде е бидејки доколку одиме по тие правила постојат многу од град а се однесуваат на сељачки начин што е многу полошо.
А има некои пак што живеат во село пак се по кул од некои од град.

Повелете.:)
Дали би бил истиов коментар на место ( зборам за цитатот ) кога тоа момче иако било од село, било голем богаташ ?
Само толку ме интересира ?