Дали имате бенифициран/а пријател/ка?

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Да им текне во Америка да снимат некој филм „Донки уит бенефиц“ ќе почнеме и со магариња да се... бенефицираме. Арно шо не им текнало.
Не сум јас за бенефициран пријател. Никако.
 

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
Дали имате бенифициран/а пријател/ка? Дали би сакале да имате?
Дали си ги исполнувате фантазиите со нив, и дали мислите дека тој начин на комуникација може да прерасне во нешто повеќе?
Сум имала таков пријател. Траеше 2 ипол години. Уште од старт падна договор дека ќе бидеме само бенефицирани.. и беше повеќе од одлично! Всушност тоа е единствената "врска" во која сум немала никакви грижи ни кавги за било што. Не прерасна во ништо повеќе,ниеден од нас не се заљуби и затоа траеше и беше прекрасно. Заврши не зашто беше лошо или се скаравме,туку бидејки запознав некој.. Дури немаше ни муабет од типот: Еј ќе прекинеме и сл. Виде на фб и тоа беше тоа. Сега кога ќе се сретнеме немаме никакви непријатности, си се поздравуваме како другари:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Trouble and parvati

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сум имала таков пријател. Траеше 2 ипол години. Уште од старт падна договор дека ќе бидеме само бенефицирани.. и беше повеќе од одлично! Всушност тоа е единствената "врска" во која сум немала никакви грижи ни кавги за било што. Не прерасна во ништо повеќе,ниеден од нас не се заљуби и затоа траеше и беше прекрасно. Заврши не зашто беше лошо или се скаравме,туку бидејки запознав некој.. Дури немаше ни муабет од типот: Еј ќе прекинеме и сл. Виде на фб и тоа беше тоа. Сега кога ќе се сретнеме немаме никакви непријатности, си се поздравуваме како другари:)
Во целово ова има еден апсурд. Знаеш како се вика? Ај ќе ти помогнам, средното име му е Хормон, почнува на „о“ завршува на -кситоцин. Исто и браќата негови ендорфин, допамин и серотонин. Без овие браќа не би можела ни да помислиш да имаш секс. А знаеш што предизвикува да се лачат? Пошто гледам имаш ник со точки, тоа ми вика дека можеш да пребараш:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Јас немам, што е тоа? Каков е тој пријатгел и што бенефиции добива? :rolleyes:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас немам, што е тоа? Каков е тој пријатгел и што бенефиции добива? :rolleyes:
Добива мрсен мустаќ, гонореа (трипер), херпес, хепатитис, сифилис,...у најлош случај human immunodeficiency virus.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сум имала, 2 години се "дружевме со бенефиции", лани прекина се, не комунициравме, се до пред месец дена, сега се слушаме редовно, четуваме, се имаме 2-3 пати видено ама строго најдругарски (за пафкање и смеење само) нема веќе ништо од бенифициите, јас си имам дечко он девојка и то је то ;)
Е сега, ќе се демантирам самата себе (facepalm)
Така беше, се гледавме цело време и еден период дури и осетив дека го сакам типот, ама она многу, чим сум стигнала да пишувам поеми и некои есејчиња за него такви раскасчиња, тогаш ја сум го сакала и сакав да биде само мој, да идеме, ама он нејќеше поради фактот дека двајцата сме исто гомно, кад-тад некој од нас ќе се начука и ете ти ја грешката, со друг, па пијан бев ово оно, е баш од таа проста причина ние никогаш не бевме нешто повеќе. Е сега, мене ми помина тоа чувство се испозаљубив у моето најубаво и најмило црнче шо до ден денес го сакам, и како шо кажав почав пак да се гледам со типов, само на пафкање ама помина и на друго, се гледаме ретко али квалитетно, арно ама... Мене сега не ми е веќе кејфот, само него му е :sram Сега имам дечко, ама тоа не ме спречува да се видам со него, јас едноставно нејќам, шо знам, не ми е веќе тоа тоа, ми помина... дури и се тоа што ми се свиѓаше кај него сега ми стана одвратно, а знам зашто е тоа така, затоа шо се зацепав многу во Роналд и не мислам на никој друг, него муабетот ми беше шо сега он трча по мене а јас не се замарам, само некако глеам да се извадам да не се видиме (wasntme) Кругот се врти, пријател само за секс не постои, секогаш мора да се има некакви чувства, ако не од твоја тогаш од негова страна, и обратно ;)
ПиЕс е сега си имам еден бенефециран али не мој туку другар му е на брат ми :eek: Затоа несмеам многу да се фалам, ама на детево алал да му е стварно, заслужува да идам против брат ми и да се кријам од него за да се видам со детево
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Добива мрсен мустаќ, гонореа (трипер), херпес, хепатитис, сифилис,...у најлош случај human immunodeficiency virus.
Епааа ништо од тој тогаш, јас немам се ова да му дадам, нека си бара некоја шо има повеќе за давање, некоја поверна бенефицирана другаЧка :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во целово ова има еден апсурд. Знаеш како се вика? Ај ќе ти помогнам, средното име му е Хормон, почнува на „о“ завршува на -кситоцин. Исто и браќата негови ендорфин, допамин и серотонин. Без овие браќа не би можела ни да помислиш да имаш секс. А знаеш што предизвикува да се лачат? Пошто гледам имаш ник со точки, тоа ми вика дека можеш да пребараш:)


Е сега, ќе се демантирам самата себе (facepalm)
Така беше, се гледавме цело време и еден период дури и осетив дека го сакам типот, ама она многу, чим сум стигнала да пишувам поеми и некои есејчиња за него такви раскасчиња, тогаш ја сум го сакала и сакав да биде само мој, да идеме, ама он нејќеше поради фактот дека двајцата сме исто гомно, кад-тад некој од нас ќе се начука и ете ти ја грешката, со друг, па пијан бев ово оно, е баш од таа проста причина ние никогаш не бевме нешто повеќе. Е сега, мене ми помина тоа чувство се испозаљубив у моето најубаво и најмило црнче шо до ден денес го сакам, и како шо кажав почав пак да се гледам со типов, само на пафкање ама помина и на друго, се гледаме ретко али квалитетно, арно ама... Мене сега не ми е веќе кејфот, само него му е :sram Сега имам дечко, ама тоа не ме спречува да се видам со него, јас едноставно нејќам, шо знам, не ми е веќе тоа тоа, ми помина... дури и се тоа што ми се свиѓаше кај него сега ми стана одвратно, а знам зашто е тоа така, затоа шо се зацепав многу во Роналд и не мислам на никој друг, него муабетот ми беше шо сега он трча по мене а јас не се замарам, само некако глеам да се извадам да не се видиме (wasntme) Кругот се врти, пријател само за секс не постои, секогаш мора да се има некакви чувства, ако не од твоја тогаш од негова страна, и обратно ;)


Само си ја докажувам теоријата :svirka Чувствата се тесно поврзани со браќата со средно име Хормон.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
Во целово ова има еден апсурд. Знаеш како се вика? Ај ќе ти помогнам, средното име му е Хормон, почнува на „о“ завршува на -кситоцин. Исто и браќата негови ендорфин, допамин и серотонин. Без овие браќа не би можела ни да помислиш да имаш секс. А знаеш што предизвикува да се лачат? Пошто гледам имаш ник со точки, тоа ми вика дека можеш да пребараш:)
Фала за предавањето, посетував предавања по физиологија. И сега што? Твојата поента е?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Фала за предавањето, посетував предавања по физиологија. И сега што? Твојата поента е?
Тие хормоните што ти ги напишав ти се тесно поврзани со чувствата. Замисли по некоја случајност се викаат хормони на среќа и хормони на љубов. Погоди кога се лачат? Тоа знаеш што вика? Дека нема секс со рамнодушност, а притоа истовремено да биде и уживање. Целиот твој пост е контрадикција :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena