Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сируп за кашлица + спрајт... што им е поентата на американцине со виолетовиот пијалок? Уште па и бонбони додават...

tumblr_m0x0j5ZsvY1qmfj4uo1_500.jpg
tumblr_m2y6npt8Cw1rusilqo1_500.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Благодарности модераторке,....сакав да кажам.

Да се надмине човек себе си,не е лесно богами.
Да си придава значење,не е лесно богами.
Очајно да бара внимание,не е лесно богами.
Да прави од ут сокол,богами не е лесно.
Да се биде реален,не е лесно,сурово е.
Но не за секого.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Уште да затвореше заграда некаде ќе беше супер :p

СДК .. е**те си мамата бре вие од факултет.

Ако заградата ти го направи денот супер, одма ќе ја ставам каде што сум ја испуштил. :D


СДП дали ви се случило следново:
Да имаш 3 понуди за работа и на крајот од тие 3 ниедна да не биде...ЗОШТО е тоа така?! Прв пат лани ми се деси ова, а сега истото сценарио понуда истовремено за 3 работни позиции, и си викам пак на крајот ниедна од таа нема да биде, но останува да видиме (think)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Братучед ми има 7 години. Го израснав јас, покрај мене го засака Реал Мадрид. Сега навива за нив со ист жар како и јас. Се радувам поради тоа :D

Сме имале влиjaние врз нив. И jac го пораснав братучед ми и тоj навива за Челзи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Оваа Калина ептен била... недомаќинка. :eek Не знаев. Само тоj дел „назад назад Калино моме, немој да одиш по мене“ го знаев. :sram
Жена ќе ти сотрам, не знам што ќе ти сотрам, леле, леле. :x Да беее, жена така се сотрувало. Да знаете не сум јас како неа.(shake) Само името многу ми се допаѓа.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Супер поминат викенд....ма не супер екстра,преубав како што одамна не бил.
Полека се се враќа во нормала,коцките пак се сложија како што и беа.
Многу добри вести кои ми ги стоплија срцево и душава.
Среќна сум.....се надевам овојпат ќе потрае среќата.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Вистинското "Јас" е тоа што си ти, а не она што другите го направиле од тебе.

Ех,море модератори кога членовите викаа не го бидува форумот,даваа сугестии вие глуви останавте.Ме немаше долго време,и што да видам сега? Отвараш форум и некои нови икс-персони станале членови :| ќе увидат и тие и дим да ги нема.Каде се старите членови? Увидоа дека прво,нема правдина на форумот,се величат некои форумски имиња и се даваат казнени поени за безврска.
А,што мислевте вие,ако еднаш го казните некој а тој е невин и тоа со 10 казнени поени пак ќе се врати на форумот? Го знам тоа чувство кога немаш врска со нешто и сакаш да го испокршиш мониторот затоа што сакаш правда!
И,шо кога ќе се уклучам се е монотоно ,тук тамо Неготинчанецот,виолетмун,аркантос и уште еден двајца,и некои нови членови како муви без глави нит правила знаат и само теми отвараат.
Нема,и нема дискусија.;) И после,зошто си оделе.Епа,ќе си одат.Каде е Nighty сфати дека не бива и си замина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Lepaa
И јас си имам безброј казнени поени и појма немам зошто ги имам кога некои од другиве членови ги немаат а ги имаат направено истите „прекршоци“. И си заминав на недела и нешто, и после ми текна ај ќе се вратам, си викам во глава:
Абе не можат тие да се толку неправедни и нечовечни колку што можам јас да бидам упорен кога знам сум во право :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer and Lepaa

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Бил Гејтс, моментално втор на листата најбогати луѓе на светот,во еден ресторан на келнерот му оставил бакшиш од 5 долари...Приметувајќи го неговиот зачуден израз,го запрашал во што е проблемот?
Келнерот му одговорил, колку е тоа чудно што од него добива бакшиш 5долари,додека неговиот син на соседната маса му дал 500долари...
Бил Гејтс одговорил:
"Лесно му е нему,тој е син на најбогатиот човек на светот...А јас сум син на дрвосечач!"