Дали постои почеток и крај?

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
122
Спиеш брат. Тешко дека ќе се разбудиш.

Јас ви кажав што е почеток и крај, а вие ме напднавте. Типично атеистички - исплашено, фрустрирано, комплексирано. Обид да се прикрие стравот со напад на персоната и омаловажување, и извртување на тезите.

Јас не чувствувам потреба да ве бркам вас атеистите. Напротив вие трчате по религиозните, демек да им објаснит енешто, а кутрите вие појма си немате што. Страво во коски ви е влезен и не знаете како да се справите.
Не е напад кога некој ќе побара да ги објасниш твоите ставови и да елаборираш за те сфатат луѓето. И впрочем, веќе знаеш од разговори со атеисти, тој што пласира теза дека нешто постои треба да приложи докази дека тоа е така.
Ама не се секирај ја нема да те негирам и да ти контрирам, јас само ќе објавам мојата верба во The Flying Spaghetti Monster, едниствениот вистниски бог.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Idiot

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не, колку да се направам паметно. Туку логично би било оној кој ги навредува Атеистите да не е еден од нив, да е Верник.
А верник е оној кој има цврста верба во нешто.
Ако веруваш во Бога би требало да се придржуваш кон неговите правила. Бидејќи ти не се придржуваш преку ова што ни го презентираш значи си се’ само Господов верник не.
И онака неколку страни уназад се офф,па и јас да си прашам,Аркантос ти верник си?(wasntme)

Сфашта се изначитав и сеуште не ми е јасно дали постои почеток и крај.
Ама на тој збор ,,трол,,ми се чини му нема крај.
Се секавам,како почетник во формскиве води,едно десетина кои и ден денеска место добро утро го користеа и сеуште го користат тој збор.
Толку ли ви е омилен,или ве прави софистицирани.
Па од на десетина на кои ке им кажете дека се тролови,тројца ке погодите.
Не приметувате?
Еве уште еден пример,за нешто што имал свој почеток,а ден денешен уште му нема крај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: werewolf

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
35
Да немаше почеток и крај немаше да има смисла за животов... се се сведува на тоа... Мислам дека има и почеток и крај!
 

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Да немаше почеток и крај немаше да има смисла за животов... се се сведува на тоа... Мислам дека има и почеток и крај!
Каде е почетокот а каде крајот? И каква врска има со смисолот на животот?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
35
Каде е почетокот а каде крајот? И каква врска има со смисолот на животот?

Ок а што подразбираш ти за почеток и крај. Како што има една трка така или ?

Уствари баш така, и во универзумот има правила :)