Како мажите преболуваат разделба?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Сепак мислам дека мажите иако се посилен пол, на таа психолошка и емотивна страна сепак се послабиот пол...не знам за тие работи ние жените сме некако похрабри и порешителни...а инаку и јас не сакам да ги класифицирам работите на машки и женски туку на индивидуални...ама во случајов зборувам од мое лично и искуство на мои блиски...
 

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
35
Колку што знам пак јас знам дека е обратно, во случајов две различни мислења. Секој за себе може да каже за ова, додека на пример еве јас сум машко нели, јас искрено ти кажувам дека немам проблем со заборавање, одам до продавница земам алхоколо за сите пари и кога ке се разбудам, се е како од почеток :) :p
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Е па тоа е ...сите ние патиме секој на свој начин ;)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Колку што знам пак јас знам дека е обратно, во случајов две различни мислења. Секој за себе може да каже за ова, додека на пример еве јас сум машко нели, јас искрено ти кажувам дека немам проблем со заборавање, одам до продавница земам алхоколо за сите пари и кога ке се разбудам, се е како од почеток :) :p
демек пијем да је заборавим...:D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мислу дека побрзо ке се забраи и преболи љубаф ако за дупло зе зголеми интензитет на искачање од дома
А тој може да биде било куде: пред зграду сс друштфо, у двор на скару : ) на кафе, у кафану, у дискотеку, на излет...
Значи колко искачаш реално , у ситуацију кд сакаш да преболиш и забраиш нешто ондак искачај дупло
Битно да не седиш дома у четири ѕ'да, да не те тепа осаменост, параноја или слично (зависи кој какф е)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer and MoonFairy