Софтверски проблеми

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Форматирав компјутеро форумџии... И с': Stop: c0000221 unknown hard error systemroot/system32/ntdll.dll ми се појави и ништо не се дешава. Вадив батеријата на биосо да го ресетирам, пробав со други WINDOWS-и да го исформатирам и нишо не се деси. Само со WINDOWS-7 може да се исформатира и откако се ќе заврше само Black Screen добивам и ништо не се покажува. Веќе 6 саати се мачам со компјутерчето, така да ќе ги замолам искусните форумџии да ми помогнат. Благодарам однапред. Поздрав
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Пошто имам многу “паметен“ брат сега немам ни еден податок од D. :mad
Знае ли некој како да ги повратам податоците, само да напоменам дека никогаш на компјутерот не му е правено back up.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Пошто имам многу “паметен“ брат сега немам ни еден податок од D. :mad:
Знае ли некој како да ги повратам податоците, само да напоменам дека никогаш на компјутерот не му е правено back up.

Симни Recuva, не сум го користел али знам доста задоволни луѓе. :)
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
У сред обид за формат и реинсталација на Windows 7. Отидов на Cancel бидејќи ова досега ми се нема случено. Не ми е јасно каков драјвер бара.
Едит: Ги пикав цедињата шо ги добив при купувањето на компјутерот. Истото излезе - фалат драјвери. Некоја идеја... какви драјвери, од каде да ги симнам...?
P1160829.JPG