Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Статус
Затворена за нови мислења.

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
сдк еве
7daysnew_0004_Layer%201.jpg
Сега уште толку ми се јадеееее :(
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
СДП : Има некој обработено некоја книга ? Пишав и во друга тема за помош за вакви работи ама ајде да напишам и овде ,белким ќе се најде некоја ... :sram
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Снегчево добро дојде :mad Ич не го сакам.Влези некаде вода тече по тебе,ладно,ништо не се гледа,неможеш штикли да си облечеш мора чизми а баш планирав вечерва да излегувам :giggle Ќе одам сега во парк да ја фрлам сестра ми во снегот а дечкото? Па тој може да почека,затоа што следен е тој на ред.Која романтика еј,се валкате у снег аууу :D
Секое добро :*
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
СДП : Има некој обработено некоја книга ? Пишав и во друга тема за помош за вакви работи ама ајде да напишам и овде ,белким ќе се најде некоја ... :sram
А што се срамиш дека немаш прочитано книга?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ха-Ха - НЕ ...
Се срамам заради тоа што барам помош за нешто што сепак можам да го направам сам ,ама изгледа згрешив... :|
Па одбери некоја помала чим смееш која било,знам дека нетот не дава на човек да седне и да прочита книга ама пред спиење најубаво е,од коа ќе ја прочиташ раскажи ја како знаеш со соптвени зборови,нема да ти замерат ако приметат дека е твој стил на раскажување а не препишан.Поздрав
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Па одбери некоја помала чим смееш која било,знам дека нетот не дава на човек да седне и да прочита книга ама пред спиење најубаво е,од коа ќе ја прочиташ раскажи ја како знаеш со соптвени зборови,нема да ти замерат ако приметат дека е твој стил на раскажување а не препишан.Поздрав
Прочитав две книги во овие месец дена (толку време помина од кога ни е дадена оваа задача), но кога ја прашав професорката каква книга треба тоа да биде ми кажа дека книгите што јас суум ги прочитал небиле сватливи и добри за обработка ,затоашто пола клас немало да свати ништо и дека не биле за наша возраст (ова се случи пред два дена )...
И сега јас останав без ништо ...

Поздрав и до тебе ... (wave)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Прочитав две книги во овие месец дена (толку време помина од кога ни е дадена оваа задача), но кога ја прашав професорката каква книга треба тоа да биде ми кажа дека книгите што јас суум ги прочитал небиле сватливи и добри за обработка ,затоашто пола клас немало да свати ништо и дека не биле за наша возраст (ова се случи пред два дена )...
И сега јас останав без ништо ...

Поздрав и до тебе ... (wave)
А кои се за твоја возраст?
Наброј некои да видиме во кој правец треба да се движиме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.