Првата цигара

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
у средно првата цигара...со братучед ми се праевме нешо паметни...без вовлекување, а станав пушач у втора година на факултет онака убаво ми беше...со кафе , и така до ден денес од задоволство пушам, се случива и 2 недели да не запалам цигара ако ме мавне некој филм за НЕ...и после да си продолжам пак....убаво ми е и си терам ....(smoke)
 

Accy

Нов член
8 јануари 2013
17
25
3
Не се сеќавам точно која година бев во средно, битно беше на 1ви Мај на викендица кај една моја другарка, се зезавме нешто цело друштво и зедовме да палиме цигара, гревчиња се загушивме од димот :D, потоа неколку пати дома си пробував сама без да ме види никој :giggle.Некој период палев по некоја со кафенце, на излегување,но потоа ми помина меракот и веќе некој период воопшто немам запалено ни 1 цигара.:D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Многу сум љубопитна и долго време сакав да пробам ама се нема можност, денес ми текна. Дома има целакутија цигари зедов една и упаљач, се јавив наеден другар и вовлеков неколку дима и го изгасив.
Сега се ми мириса на цигари, на вториот дим многу се закашла и мислам дека целиот живот ми се загорчи. И да малку како да ме печеше, не ми се верува дека запалив цигара.

Доста е за мојата прва цигара.(smoke)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
на 13...ама на шала :) ...а ко за посериозно на 17 :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
на 13...ама на шала :) ...а ко за посериозно на 17 :)
Е бруко една... На 13 ли? Нц нц... Криј се зад букви оти идам со сукалка да те испотепам :)


Јас не се сеќавам, имаше една оддамна. И посериозно пред нецела година.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Е бруко една... На 13 ли? Нц нц... Криј се зад букви оти идам со сукалка да те испотепам :)


Јас не се сеќавам, имаше една оддамна. И посериозно пред нецела година.
Тоа е ..младост лудост...:) А да ти кажам дека турнавме со ликер за да не мирисаме на цигари и тоа пред да одиме на школо...ама ај да не се расприкажувам многу многу :)