HTC телефони

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Ми треба мислење за HTC desire X.
Имам другарче премногу е задоволен од HTC ама ај и тука да прашам.
 

ziKKKa

Нов член
13 јануари 2013
6
6
3
33
Ми треба мислење за HTC desire X.
Имам другарче премногу е задоволен од HTC ама ај и тука да прашам.
HTC Desire X е многу добар телефонот, големина е супер, нит' е премал, нит' е преголем. Оперативен ти е Android 4.0, 1GHz процесор и Адрено 230 графичка. Зимај го!

BTW:
Јас сум корисник на HTC Explorer (со customROM - JaggyRom) и сум презадоволен. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Vladus

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Леле од кога му е мислам да земам HTC......баш ме интересира.Барме луѓево што ги знам ги фалат ептен...сите модели на HTC
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Strumfeta and Vladus

Vladus

Истакнат Член
12 јануари 2013
37
6
108
Под сенката на врбите
Леле од кога му е мислам да земам HTC......баш ме интересира.Барме луѓево што ги знам ги фалат ептен...сите модели на HTC
да не се мислиш ич, од искуство ти кажувам нема да згрешиш воопшто ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sebastian

kobrata

Нов член
4 февруари 2013
2
1
3
33
Skopje
Јас користам HTC VIVID и досега еден од најдобрите телефони што ги имам користено. За тачот нема што да се коментира хтц се едни од најдобрите телефони во врска со тачот, стабилност на оперативниот систем 100 посто,камера лудница, перформанси одлични, екран 4.5 инчи.. итн. Сите што имаат дилема околу хтц нека не се мислат :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Vladus

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Јас планирам да наберам некој денар и летово да си зеам HTC Оne V , таман ќе го намалат на 10-12к и супер :D
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
Се е добро кај хтц телефоните само понекогас замрзнува процесорот и се закочува мобилниот :)
 

Vladus

Истакнат Член
12 јануари 2013
37
6
108
Под сенката на врбите
Се е добро кај хтц телефоните само понекогас замрзнува процесорот и се закочува мобилниот :)

Зависи од моделот :) Јас моментално користам ОNE X и некогаш не ми закочил ни секунда. Претходно користев SENSATION, EVO 3, DESIRE и уште 2-3 други модели со послаби процесори за кои можам да кажам дека го делам мислењето твое :).
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
Vladus нормално зависи од мобилните за хтц имам користено inspire 4g i one v и на двата модели се случуваше да замрзне процесот али многу почесто на оне в то
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Vladus