Грицки

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Чипс, смоки, пуканки, переци, соленки, кикирики, сончоглед... Кои ви се омилени? Колку често ги конзумирате? Од кој произведувач ви се омилени грицките? Дали грицките ги комбинирате со некаков сос или нешто друго? Кои ви се најнеомилени? Кажете некој рецепт за грицки кои самите си ги правите.

gricki%202.jpg

Јас преферирам чипсови и најомилен ми е Chipsy classic:

marbo-chipsy-classic-family-200g_0.jpg



Не сакам многу чипсови со вкус, на пример, чили, цацики и слично. Најмногу ги сакам најобични солени. Единствен друг чипс кој е со поинаков вкус, а ми се допаѓа е Doritos Nacho cheese.

Покрај чипс, обожавам пуканки. Дали има подобра комбинација од добар филм попратен со огромна количина пуканки со многу сол? I think not.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Мислам дека нема чипс на планетава што не сум го пробал... :unsure
И за разлика од тебе, кај мене е спротивното во однос на вкусот - колку е „појак“, толку повеќе ми се допаѓа. Омилени ми се чипсовите со вкус на скара, пица и пиперка, и искрено, во неделата не поминувам без барем 2-3 чипсови.
Покрај нив, ја јадам и печената пченка што ја продаваат во Кам, а ги сакам и Квики переците, често купувам. Да не ги заборавам и смоките Стоби флипс, едноставно највкусни ми се од сите! :)
А за додатоци, сите овие работи ми се идеални во комбинација со Кока кола. :)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Порано много едеше тија переци. 500 грама переци сс литар ипол пепси, аууу, нема боља комбинација. Сг еду исто ама поретно у месец дали 2 пута ке купу и тој еду ги 1 недељу. Чипсови еду исто ама по малко некако не ми га правив мерак. И пуцке су убави само тој не сам еја 3-4 месеца. Од сви грицке највише гу мрзу туј печену пченку, самиат мирис ме нервира.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: niche123

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Јадев често додека бев основно, во средно ги намалив, па кога сватив дека само е задоволство на мозокот, но не и на организмот со комбинации од кока кола или сосови, еве веќе 2 години не сум пробал, едноставно немам потреба од нив.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јадев често додека бев основно, во средно ги намалив, па кога сватив дека само е задоволство на мозокот, но не и на организмот со комбинации од кока кола или сосови, еве веќе 2 години не сум пробал, едноставно немам потреба од нив.

WHEN SOMEONE DOESN’T GET MY SENSE OF HUMOR.gif

Just kidding :D

Ми текна на уште еден чипс со вкус што го ОБОЖАВАМ!

Lays%20Cheese.jpg


Исто, во америките пробав Lay's Honey/Mustard, беше прејак! Штета што го нема тука.

Lay's Honey-Mustard.gif

Инаку, вакви guilty pleasure работи поретко си ги пружам, зошто премногу заразни ми се, а нели, не баш здрави.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Јадев често додека бев основно, во средно ги намалив, па кога сватив дека само е задоволство на мозокот, но не и на организмот со комбинации од кока кола или сосови, еве веќе 2 години не сум пробал, едноставно немам потреба од нив.
Не пиеш, не пушиш, не се дрогираш, не конзумираш нездрава храна... уште женски да не бркаше и баш ко оној од вицот - па за што живееш ти? :mstickle

Се шалам, не ме сфаќај озбилно. :)

Онтопик, во последно време овие ги јадам.
62103g.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
ааауууу обожавам чипс али омилен ми е Ruffles од сите вкусови, исто така сакам смоки обично јадам стоби флипс, ама последно време гледам малце да намалам со грицки зошто иначе на лето ќе ми тежит салцето од чипсојте и смоките :) хихихихих
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: niche123 and DarkPassenger

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
многу сакам да ги јадам, имаше еден грчки, не знам како се вика, го нема тука, тој ми е најубав, повеќе ги сакам оние со сол само, и од кечап сакам да ги јадам, ама кога ќе сум на кејф :giggle и смоки многу сакав да јадам, посебно ми беа слатки смоки смоќич :D дека и коски се :gladen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: niche123

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Обожаам доритос и онј љут заебан чипс : ) која конбинација сс пиво Ч )
Слаба страна су ми онија пардон сс мељани кикирики унутра, ммммммммммммм делишссс
А од смоки Штарк и Стоби флипс само црвени , јаки су нели : )