По што ќе ја паметам годинава која привршува како и моите планови за следната

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Дефинитивно ќе ја паметам по скандалите од последниве денови и оној циркуз што беше . Ќе ја паметам по тоа што требаше нам на апсолвентите да ни дадат ваучери и не зезнаа , ќе ја паметам по дипломирањето .
 

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Ќе ја памтам по една голема љубов..љубов која сум на граница да ја изгубам..Ке ја памтам по тоа што секој ден се заљубував се повеќе и повеќе за на крајов да плачам како бебе и да си ја трескам главата од ѕид.. Ќе ја памтам по тоа што го дадов срцето а на крај .. на крај го наебав!
Ама сама сум крива...јбг
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Marchisio

laura

Полноправен Член
21 ноември 2012
28
19
8
30
по стекнување на многу нови пријателства и по прекрасното лето
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Ќе ја паметам по многу убави случки на приватен план, по најубавиот одмор, добив нова пријателка - една од оние кои тешко се наоѓаат, по концертот на Tortoise , по една од најубавите дружби и свирки во Куманово....по кампувањето во ''комуна'' на еден наш кањон и забабување до зори...по многу супер луѓе што ги запознав вклучувајќи го форумов .....по углавно убави работи...беше ова убава година , дај боже идната уште поубава да биде.....првенствено со добро здравје!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and malo

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
1. по многу играње фудбал и тренирање
2. учеството на успешниот скопски маратон, кој по завршувањето имав големо зарочарување бев дисклалификуван поради казење на некоја од линиите а бев меѓу првите 20 натпреварувачи
3. запонавање на многу луѓе на преубавиот одморот
4.враќањето на работа и вљубување во погрешна девојка која успеа за кратко време да ме полуди
5.напуштање на државава и окажување на многу работи, како и брзото враќање поради семјството
бурни 12 месеци
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Главно минатава година ќе ја памтам по лоши работи, АМА исто така ќе ја памтам по слободното време кое можев да си го посветам на себеистражување и пронаоѓање на некои изгубени делови кои не ни знаев дека се уште постојат, по неколку веридби, свадби и раѓање на некои нови клинци, по крајот на студиите, по плановите за иселување од земјата кои се надевам следнава година ќе ми се исполнат, по успешната борба со глупата болест, по добиените 3кг. кои ми фалеа, по промената во начинот на живеење и правење на Bucket list во вистинска смисла на зборот... Ај доста е, да не се фалам многу и јас па.:sram
Важно, следната година сакам да ми биде убава за разлика од оваа и да ме израдува со некоја добра промена. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
од цела година можам да кажам дека си поминав прекрасна година до сега
2012 ќе ја паметам само по убави работи,и по една лоша вест за мој блиок кој се разболи од неизлечлива болест
здрава бев,среќна,заљубена и насмеана
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Како и обично немам планови и дозволувам водата да ме носи и некогаш да ме удави.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ајде малку порано од превидениот термин :)
По пресечениот прст и првиот изваден заб :)
***
Накратко ништо позитивно :)