Предизвик за читање на книги - 2013

Challenge ACCEPTED - Difficulty leveL

  • easy - 25 книги

    Гласови: 8 28.6%
  • normal - 35 книги

    Гласови: 9 32.1%
  • hard core - 45 книги

    Гласови: 11 39.3%

  • Вкупно гласале
    28
Статус
Затворена за нови мислења.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Каква врска има бројот на страници?
Од кога книгата се вреднува само по бројот на страници?
Нека се потенцираат и страните, шо има везе. Оној кој си чита за себе ни бројот на страни нема да му се некое мерило. А вака бројката може да се спомне поради некои кои имаат фобија од огромни книги, да почнат да ја читаат оваа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Секако, хардкор! Нема да навлегувам во тоа колкави и какви книги ќе читам и дали ќе ми верувате во тоа што го пишувам. Се’ зависи од вас. Ќе ви давам кратко составена рецензија, број на страни, име на книга и писател. Еве сеа ја почнувам „Собрани Драми“ - Венко Андоновски. Рецензија не можам да пишувам пошо гледам дека се повеќе драми, а страни - 651.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Секако, хардкор! Нема да навлегувам во тоа колкави и какви книги ќе читам и дали ќе ми верувате во тоа што го пишувам. Се’ зависи од вас. Ќе ви давам кратко составена рецензија, број на страни, име на книга и писател. Еве сеа ја почнувам „Собрани Драми“ - Венко Андоновски. Рецензија не можам да пишувам пошо гледам дека се повеќе драми, а страни - 651.

Другар, во воведниот пост е напишано, предизвикот почнува од први јануари. Ти можеш да читаш сега но накратко ќе ја раскажеш после 1. јануари. И секако пиши (доколку не си) дека го прифаќаш предизвикот и број на книги.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Е ај и јас да се пријавам. Се ставам на Normal-35 оти некогаш знае да ме фати мрза за читање :D
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Другар, во воведниот пост е напишано, предизвикот почнува од први јануари. Ти можеш да читаш сега но накратко ќе ја раскажеш после 1. јануари. И секако пиши (доколку не си) дека го прифаќаш предизвикот и број на книги.
Јас напишав хардкор, ама планирам и да го надминам, зависи од книгите и бројот на нивните страници. А за три дена кој прави замерка?
 

Kowalsky

Полноправен Член
27 декември 2012
29
11
8
27
Kicevo
Иам навика да читам книги дури од основно стварно
многу имам задоволство кога читам книги/лектири/романи
секако ако е некој интересен :) иначе во врска со воведов
па сигурно за една цела година ако почнам да читам од 1ви
Јануари сигурно би прочитал 45+ !!! Нејќам да се фалам ама и брзо
читам па така да лесно можам да ја прочитам :sram
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Ааааа 35 книги. Ноу веј хахахаха една не сум седнала да прочитам т.е. само една имам прочитано а не пак 35.
 
Статус
Затворена за нови мислења.