Помош за проектни задачи/состави/писмени

Jelena.Bourne

Нов член
18 октомври 2012
4
0
1
Skopje
Ќе може да ми помогнете со нешто??? Вака сега... ми треба вовед за есеј на тема Боговите управуваат со судбините на луѓето.

Се работи за античка митологија, како и колку луѓето се плашеле и сеуште се плашат од Боговите (да не ги навредат, да не им згрешат нешто и такви работи), а со тие постапки покажувале како тие се марионети (на некој начин) на боговите кои тие самите ги измислиле.

Ми треба и заклучок ама тоа ми е некако полесен проблем за решавање.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ќе може да ми помогнете со нешто??? Вака сега... ми треба вовед за есеј на тема Боговите управуваат со судбините на луѓето.

Се работи за античка митологија, како и колку луѓето се плашеле и сеуште се плашат од Боговите (да не ги навредат, да не им згрешат нешто и такви работи), а со тие постапки покажувале како тие се марионети (на некој начин) на боговите кои тие самите ги измислиле.

Ми треба и заклучок ама тоа ми е некако полесен проблем за решавање.

За кога ти треба? Да знам кога да почнам, оти не сум дома моментално.. :)
 

iffet

Нов член
29 октомври 2012
1
0
1
34
значи имам три теми за во четврток под итно ми требаат составчиња за секоја посебно,немора мн долги, опфатено најважното и тоа... -Судбината на јазикот е и судбина на народот -Природните убавини на нашата татковина -Впечатоци од гледан филм (кој било не е важно) ВЕ МОЛАМ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ (пратете ми по лична порака) САМО ПОБРЗО
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
значи имам три теми за во четврток под итно ми требаат составчиња за секоја посебно,немора мн долги, опфатено најважното и тоа... -Судбината на јазикот е и судбина на народот -Природните убавини на нашата татковина -Впечатоци од гледан филм (кој било не е важно) ВЕ МОЛАМ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ (пратете ми по лична порака) САМО ПОБРЗО

Не сакам да мрчам ама добро стварно мислиш ако не седниш самиот да си напишеш состав, некој тука на форумов ќе седне и ќе ти пишува???
Ајде не бидејте мрзи, јас сум сигурна дека ако си солиден ученик/ученичка ќе можеш да сврзиш збор два за овие теми.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
статистика на локалотарниот систем не барам точно оваа тема ама поимов локалотарниот систем првпат го слушам го потпрашав чичко google ама ни тој не слушнал за него ај ако некој знае што е ова или бар како е на англиски нека каже !
 

boki85

Нов член
12 ноември 2012
5
0
1
38
Дечки јас користам услуги од еден сајт каде што кога и да ми треба семинарска , есеј или проект ми помагаат они и задоволен сум , а притоа имаат и цени симболични. Пишете им на фејс нонстоп се онлајн , или на маил : [email protected] и фејсбук :https://www.facebook.com/zemi.seminarska имаат и веб страна на која што има и готови дела па ако ви треба некое готово за само 200 денари можете да си го купите :) ова е веб страната : http://zemiseminarska.tk/
Се надевам дека ви помогнав колку толку :)
 

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
ако може да ми помогнете... имам писмена работа на тема "Јазикот е најголемото богатство и наследство на еден народ" па не знам што да напишам (worried) :place
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
ако може да ми помогнете... имам писмена работа на тема "Јазикот е најголемото богатство и наследство на еден народ" па не знам што да напишам (worried) :place
8мо одделенка си а?
Ах леле, сиромашен ви е јазикот не знаете сами да напишете а?