Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Скд и дп ...
Зошто кога некому искрено му кажуваш ако нешто негово не ти се допага(било став,идеа,план,кошула,гашти......реагира бурно со омраза и сочни зборови,ама кога му даваш до знаење дека нешто искрено ти се допага тогаш се кроти како јагне?
и тогаш ли се работи за его?
или пак станува збор за слаб карактер,патетичност,самобендисанос....или којзнае што (worried)
или пак можеби само лош период од животот.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Преку онаквото од провидности и примадони.
Диогене, трици да јадеш, кај си сега да пронајдеш Човек? Ти се превртуваат ли ковчињата?
Сенди...пф. Сенди може да му се фати на нашиов хаос.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Пф, си умре Мич што си умре, туку сега одеднаш никнаа илјадници “ожалостени фанови“ на Суасајд Сајленс. Мех...
Пред тоа беа само еден “ѓаволски настроен, емо бенд со педерче кое писка“, или сосема непознат поим.
После јас сум немала почит спрема умрени музичари, пример Тоше и остали калибар. Бич плиз.
На ваков или онаков начин, сите не чека смрт, па затоа дури сме живи - ај да си копаме очи, ама кога некој ќе скине конци, тогаш, нели, греота е. Шмрц. Ако ценам, ќе ценам на живот. Сочуство да, но нешто природно ко што е смртта, не го менува мојот целовкупен впечаток кој сум го имала за личноста дури била жива. А и што ќе му смени нему моето ангелосување и величање сега, кога е два метри под земја, кога дури бил жив, ми било сосема сеедно?
Синдром.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Се врати од "мртвите" едно тролче и трола по темине а таман малку од малку се потсредија,постовите нејзини без длабочина и површни,навистина не разбирам дали навистина се толку наивни модераторите и не сваќаат дека треба да се отстрани овој член.:eek
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Еј дечки! - На кого бе ти „вљекчки“? Не, не тебе.. - Кој ме е*е? Не, не... ништо! - Шо бе пиштол? Абе, не ти викам ништп, дека во ред е. - Кај тече мед бе?! Добро, кога не сфаќате си одам! - Каде бе оган? Глуп/а си, чао! Што бе, ме викаш на какао? :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
шо е ова кавги ебаго?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
си го враќам старото аватарче :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
Зашто народот е опседнат со мојот љубовен живот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.