Кои хороскопски знаци најмногу провоцираат?

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
Кои се трите најпровокативни хороскопски знаци?

Видовме кои се трите најсексипилни хороскопски знаци, а сега може да видиме кои се оние кои сакаат да провоцираат?
koi-se-trite-najprovokativni-horoskopski-znaci-01.jpg

Освен во сексот, во флертот, тие знаат да испровоцираат и во работата. Важат за вешти, лесни на зборови и умешни со луѓе.
Овен – тврдоглавиот Овен ужива да провоцира. Ќе направи се за да ви го сврти умот. Прави добра анализа пред да ви се пикне под кожа. Во сексот ќе ве изврти така добро, за на крај да биде тој/таа задоволен/на по секоја цена. Знаат да го предизвикаат шефот да им покачи плата, да го свртат против колегата и да иницираат кавга или состанок од кој ќе извлечат корист.
Девица – Ах, тие Девици. Отворат ли уста, кажуваат се што им лежи на душа. Додека да се освестите тие ќе ви покажат каде ви е местото. Индиректно провоцираат караници, прават шеги на туѓа сметка. Сакаат да слушаат комплименти иако не го признаваат тоа. Ако малку ги следите, ќе забележите како ги извртуваат сите муабети за да слушнат два три убави збора на крајот за себе. Ги исполнува работата, но сакаат секогаш да бидат најдобри. Умешно го провоцираат шефот да им додели повеќе обврски, но и поголема плата.
Близнаци – Секогаш успеваат да ги збунат луѓето. Страствени љубовници кои ќе ви го поматат умот во кревет. Внимателно со Близнаците, брзо забораваат, така што потрудете се да оставите добар впечаток. Ако некој знае да ги провоцира и иницира луѓето околу себе –тоа е Близнакот. Не дај Боже да му згрешите, тоа ќе ви го памти цел живот. Со сигурност и по неколку години ќе иницира разрешување на грешките од минатото. Во работата се обидуваат да бидат сталожени, но ретко им успева да не му се пикнат под кожа на шефот кога нешто не им е по ќеф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Девица – Ах, тие Девици. Отворат ли уста, кажуваат се што им лежи на душа. Додека да се освестите тие ќе ви покажат каде ви е местото. Индиректно провоцираат караници, прават шеги на туѓа сметка. Сакаат да слушаат комплименти иако не го признаваат тоа. Ако малку ги следите, ќе забележите како ги извртуваат сите муабети за да слушнат два три убави збора на крајот за себе. Ги исполнува работата, но сакаат секогаш да бидат најдобри. Умешно го провоцираат шефот да им додели повеќе обврски, но и поголема плата.

Е и ова ептен точно. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: elizabetta and parvati

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
По мое лично искуство би се сложила за близнаците дека се провокатори ама би ги додала и раковите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
-Лав секако најгордиот знак, со лидерски способности.Тој знае да ве испровоцира до таа мера, што навистина ќе полудите од нервоза.Тој е своеглав, не слуша совети. Ако сака нешто да слушнете од него, тој тоа ќе ви го плесне во лице, без оглед дали ќе ве повреди или не. Способен е на работното место, успешно може да се извади од секоја ситуација, а вас може да ве намести да кажете и тоа кое не го мислите.

Вистина :D
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
ми правеа натална карта,во мене се состојат три знаци,ОВЕН,РАК И ЛАВ :) ПА СЕА ВИДЕТЕ КАКВА СУМ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: sweet_girl123

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
јас мислам шкорпиите...имам две-три во поблискиот круг и знаат да бидат прави провокатори,пецкачи и знаат често да ме извадат од такт