Првата цигара

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
7мо одд прв пат запалив цигара од љубопитност, а плус и другарите ми беа 3-4 години поголеми и скоро сите пушеа. И од тогаш до денес, активно. Залудно трошење на здравјето и парите.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
...............луѓе ќе бидам офтопик но не ми замерајте......и не ми се лутете....никогаш не вели никогаш.......и јас велев нема да пробам ниту да пушам.....но бидна....се запали првата цигара.......сега многу ретко значи по концерти......ноќни клубови......журки може....за атр на друптвото.....иначе онака не........
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Прв пут на 13 године, онакој од радозналост и ради атр на друштво, од тг само 1 пут сам повлекја и толко, немам некое задовољство кт ке пушу и затој и не се замарам сс тој.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Во втора година средно. Од тогаш палам чат-пат, со екипа коа сум, инаку не сум редовен пушач.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Никогаш .. не сум пробал и нема да пробам. Го мразам нивното присуство, не сакам да ми бидат во близина.
Мило ми е што многу дечки ги натерав да се одвикнат од нив, и прифатија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
ниту сум запалил некогаш цигара ниту ќе запалам иако малку го откажав на кратко спортот поради повреда се враќам за 2 недели со полни батерии за тренинк, цигари не благодарам не сакам да се трујам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
О толку живописно се сеќавам... 10 септември 2003, 10:30h си седев дома и се чупав за пред школо и како што го оставав огледалото на маса го оставив над цигарите на мајка ми... си земав една, си го земав и огледалото, си ја запалив и си се смеев на тоа колку чудно изгледам со цигара. :rofl и од тогаш немам прекинато. бреееј од муабетов ми се припуши... отидов на (smoke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kokakolicar Eden Nizaeden

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
А, јас сум напредна.
На 3 години некаде паметам дека дував во оние цигарине на тетин ми, абе душа си вадев. Тој палеше цигара врз цигара, ќе го снемаше на минута и одма дада ви се пентереше по пепељарата. Детиште, дував нанадвор, летаат искри, пепел...ако де, гајле ми е. Е, кога повлеков еднаш, па кога ме плесна јакото, од тогаш, па до некои 14-15 години, не ми текна да пипнам цигара.
А највеќе се парталев со незапалени, лижев тутун ко деген. |-(
Не сум пушач, ама не ми пречи, знам од време на време да запалам по некоја чисто онака.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Accy and Foxboro

Kokakolicar Eden Nizaeden

Активен Член
17 мај 2012
81
150
33
24 март 2006 .. роденден на најдобар другар, првото пијанство ми ја донесе и првата испушена цигара.. Алкохол и никотин во комбинација, мнооогу лошо за непушач.. А прв пат пробав цигара во 3, 4 одделение, мајка ми ме натера да пробам за да видам дали би сакал да пушам, нормално, ми беше ОДВРАТНО.. Жал ми е што не го мислам денес истото xD