Friends

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
That 70's show Ми е подалеку интересна.

Да не бидам офтопик, добра серија која би ја изгледал пак кога ќе имам време, со исто доста добар хумор.

Абе океј тоа зависи и од вкусот нормално. Ја ни Seinfeld, ни 3rd rock from the sun, ни Only fools and horses не ги ставам пред Friends. Али имам пораснато со серијава и јебига никоја неможе да ми ја замени. Иако тие што ги наведов се исто така се фантастични вклучувајќи ја и That 70's show.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Прејака епизода ми е последната од 5-тата сезона, The one in Vegas. Се газев од смеење кога Рејчел излезе од авионот со нацртани мустаќи и брада на лицето, а не знаеше. :rofl И после кога Рејчел и Рос ќе се начукаат во собата.

 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Пре заразена сум со серијава... Се сум стаила и сум избришала од лап-топ ама 10те сезони си останаа. Секоја вечер пред спиење си гледам и мислам дека ја имам "свртено" околу 15 пати до сега. Е сега кога веќе ја открив темава, ќе си ставам клипчиња секој ден :sreken освен денес, денес немам време за барање интересни моменти :zelen
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ја обожаваааам...гледана ми милион пати и никако доста од неа....сите ликови ми се закон ...секој на свој начин ...а од сите нив врв ми е, кој друг ако не Чендлер....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*