Јавен Форум

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Членот кој сака да го организира овој јавен форум е од Скопје...
Сигурно нема да го оргнизира во Битола и он да плаќа карта -.-
Малку е дебилозно....ако сакате и во друг град..никој не брани организирајте си се и готово :)

Инаку да се надоврзам на темата...
Мене многу ми се допаѓа идеата и би учествувала...Само да се одредат некои општи теми..:))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
А јавни модератори ќе има ли на јавниот форум?


Мора да има јавни модератори, на пример кој би отишол „оф топик„ ќе ќути 5 минути, втора опомена 10 минути, а трета опомена си оди на клоци :D


Ми се допаѓа идеата, само да се реализира во поскоре време.
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Мора да има јавни модератори, на пример кој би отишол „оф топик„ ќе ќути 5 минути, втора опомена 10 минути, а трета опомена си оди на клоци :D

Ми се допаѓа идеата, само да се реализира во поскоре време.
Ако е така и мене ми се допаѓа идејата, јас се пријавувам за јавен модератор.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Членот кој сака да го организира овој јавен форум е од Скопје...
Сигурно нема да го оргнизира во Битола и он да плаќа карта -.-
Малку е дебилозно....ако сакате и во друг град..никој не брани организирајте си се и готово :)

Инаку да се надоврзам на темата...
Мене многу ми се допаѓа идеата и би учествувала...Само да се одредат некои општи теми..:))
еј види вака јас неам ништо против градот Скопје иначе поќе го сакам од Битола ама работата е шо до сега се шо би се организирало се организирало таму епа са ако он е од СК треба да догг со поќе луѓе нека се деси во др. град немора се таму !!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
еј види вака јас неам ништо против градот Скопје иначе поќе го сакам од Битола ама работата е шо до сега се шо би се организирало се организирало таму епа са ако он е од СК треба да догг со поќе луѓе нека се деси во др. град немора се таму !!

Ама нелогички е ти да бидеш организатор и да ја одбираш локацијата и да одбереш друг град каде ке имаш повеќе трошкови за да дојдеш на тој настан....
Значи секој си гледа на него него повеќе да му одговаара...ако сакате вие во вашиот град организирајте може и ние ке дојдеме...
Али ние да ви организираме кај вас за да ви биде поблиску е нелогички :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD and Luckky

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не би дошол на форумов, зашто немам намера да се правам политичар. И онака има доста политичари во државата, кои земаат огромни плати за дискутирање на какви и да било теми. И ме исфрустрира мислењето дека немало квалитетни членови на форумов за дискусија. Очигледно и самиот член што го пишал ова не спаѓа во тие „квалитетни членови за дискусија“ бидејќи го немам видено никаде да развие некој муабет.
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
Не би дошол затоа шо би се осеќал малце глупо, да дојдам до Скопје и да седнам да дебатирам на неформална дебата за сериозни теми. Тука на форумов едвај да се најдат некои посериозни теми, не пак во живо да разговараме. Единствено кога би дошол, тоа би можело да биде на опуштена собиранка, да го одморам мозокот малце, а не и тогаш да се напињам :D . Шо знам.. може и не е лоша идејата ама не е за мене :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Marick14