Колумна за гламстик.мк

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Хахаха здраво пред се на сите. :)
Ме немаше едно време, дремев на гламстик.мк малце да истражувам. Од кога се затворени регистрациите помошта ја бараат овде. Овој текст морав да ви го напишам. Имам профил на гламстик и верувајте кој помал од помал се расправаат. Секој втор пост им е со прости прашања. Немам ништо против сајтот убава работа за 12 годишни деца.
Се среќаваат многу имиња од таму почнувајќи од најмалите па до најголемите. Модератори се некои 24 годишни девојки. Ма кој бре сака да е модератор таму да се расправа секојдневно со 12 годишни деца. Срамот го земаат за многу голем обзир денешниве деца. Хмм, се прашував јас тоа го немав, имаше еден пост се сеќавам " дали е срамота да носам фармерки во лето '' wtf? are you serious? или пак љубовен пост " има еден албанец ( да не речам ******, може има некој тука на форумов ) сакам да се е*ам со него, пред се заради неговата кола. П.С. имам 15 години " Браво, бе браво. Слободно оди изе*и се ама колата пак си е негова. Богами ај ова требаше да биде колумна. Каква колумна, таму да си ставиш слика од нешто тебе ти се свиѓа ќе си добиеш дислајкови зашто на нив не им се свиѓа. Јас си се чудам во денешно време секој треба да стане родител и сака, ама вакви глупи деца по втор пат не се раѓаат. Последниве 5 дена тамо беше фрустрирачки, за една корисничка која им ги испрала мозоците водеа битка, па модераториве мораа да си ги испрљаат рацете повторно. На гламстик седам и се смеам, уф барем си го продолжувам животот така. Понекад си истресувам нервоза богами и така никој не ме знае. Сите се филмаа а уште седат во пелени...

Се уклучувам на црнобело и си викам ајде морам да ги посетам старите другарчиња. И кој од кој пост бараат помош немам ништо против бре си викам, ама зарем мислат оваа е гламстик. Може немам право сега, ама треба да се забрани да се регистрираат деца помали од 15 години барем. Или се исфрустрирани или се хистерични до највисок степен.

П.С. МИ НЕДОСТИГАВТЕ, сфатив дека овој свет тотално се пореметил.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Како ти е никот на гламстик.мк?
Ако не ти се допаѓа тогаш пиши му на админот да те избрише.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас пак бев се запрепастила кога и го прочитав првичното име на темата...Пореметени деца... (worried)

Иначе ова раскажаново низ темава го има доста низ цел интернет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Coelho

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Ако сајтот е, како што велиш, за 12 годишни деца - тогаш што ти бараш таму? И зошто го рекламираш? Остави ги да прават што сакаат и како сакаат таму. Има кој да го чита тоа што тие го пишуваат, а има и кој да се справува. Па зошто ние, на црнобело, да се замараме со што прават членовите на гламстик?

Јас никогаш немав слушнато за "гламстик" се до пред некое време кога некој одлучи да направи пост за некое девојче што се онадило со дечко си преку фармерки, и по кратко време заборавив дека воопшто постои тој сајт... Се додека ти не направи тема за тоа (која, да напоменам, имаше тотално несоодветен наслов).

Прво, не сум видел досега никој да направи било каква колумна (иако ова не заслужува да биде наречено колумна) за некоја друга "ривал" страна за било што (пример: крадење на теми), а не па за тоа какви биле корисниците на таа страна.

И второ, ако не ти се допаѓа - не ја посетувај. Многу лесно.
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Ако сајтот е, како што велиш, за 12 годишни деца - тогаш што ти бараш таму? И зошто го рекламираш? Остави ги да прават што сакаат и како сакаат таму. Има кој да го чита тоа што тие го пишуваат, а има и кој да се справува. Па зошто ние, на црнобело, да се замараме со што прават членовите на гламстик?

Јас никогаш немав слушнато за "гламстик" се до пред некое време кога некој одлучи да направи пост за некое девојче што се онадило со дечко си преку фармерки, и по кратко време заборавив дека воопшто постои тој сајт... Се додека ти не направи тема за тоа (која, да напоменам, имаше тотално несоодветен наслов).

Прво, не сум видел досега никој да направи било каква колумна (иако ова не заслужува да биде наречено колумна) за некоја друга "ривал" страна за било што (пример: крадење на теми), а не па за тоа какви биле корисниците на таа страна.

И второ, ако не ти се допаѓа - не ја посетувај. Многу лесно.

Опааа гледам имаме новопечено членче :D Воедно никаде не напишав дека сакам да го рекламирам сајтот. Несмееме ли да си напишеме колумна? Мое да напишам, ама твое дали ќе го сфатиш како што треба или како ти одговара :*
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вака сеа... Мнооогу мноооогу битна ствар у животу е од интернет просторов да не прифаќате ама баш ништо здраво за готово. Вредностите паднаа веднаш по лесниот пристап на информации. Веродостојноста па да не збориме. Откај знаеш ти кој пишува позади тоа 12 годишно прцулче? На крај краева може се двајца нездраво опсесивни будали од по 25 години кои се залажуваат демек кој повеќе ќе го истрола другиот. Глупости на квадрат.
Затоа не вреди да си го губиш времето читајќи дебилни постови коа можеш да се надоградиш како личност читајќи други поквалитетни страни.
Една од причините зошто сум за форумските собиранки.