Куќа или стан?

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Порано живеев во куќа, сеа во стан. од секогаш сакав да живеам во стан и ми се исполни желбата :D
подобро ми е во станот.. некако поубаво е. да во куќа имаш двор ова она, но и во станот не е лошо, голема тераса, супер е
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Во куќа, јас,мама,тато,баба и брат ми :D . Тешко е да се одржува куќа, имаме 2 двора едниот е помал другиот е поголем, но некако не ми прават ќеф, летно врме повеќе на тераса.
 

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Имаме огромна куќа на 3 ката, пред 7 8 години ја изградивме, живеам со мојте , брат ми и дедо ми. Инаку сакам во стан овака ми е некако неудобоно во куќа , во стан се чувствувам по пријатно и по сигурно.:)
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Јас живеам во куќа со тато, мама и сестра ми. Убаво ми е во куќа, моја соба (секако ПЦ е кај мене во соба :D ), дворче и удобно ми е. Би живеел и во стан, лесно се прилагодувам, ама сепак куќа е куќа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Rusty

Истакнат Член
19 февруари 2012
27
17
303
Јас живеам во куќа со мама,тато,брат ми и баба ми.
Инаку сум од Штип и сум студент и во Скопје живеам во стан со цимери,али куќа си е куќа јас мислам .
 

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
126
127
43
Somewhere over the rainbow
Живеам во огромна куќа на три спрата со голем двор.Во куќата живееме цела фамилија(јас, татко ми, мајка ми, брат ми, двјцата чичковци со жените, едниот чичко има 4 деца, другиот 3, баба ми и дедо ми).Многу ми е удобно, ја имам целата слобода, не се грижам дали ќе му тропам некому многу касно, дали пуштам гласна музика и дали им смета, на лето си седам во големиот двор ,живеам на третиот спрат, имаме радио сопствено, така да се на се ние сме една голема среќна, распеана фамилија.:giggle
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Станче си е станче. Си живееме со родителите и брат ми и сум си презадоволен. Ма да, пљус соба не е на одмет.
Инаку, незнам не би сакал да живеам во куќа бар не во ова место во кое живеам. Тоа јас како што замислувам е малце потешко за остварување. :)