1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
Outrider
Последна активност:
29 ноември 2018 во 16:07
Зачленет на:
23 мај 2013
Мислења:
4,725
Допаѓања:
5,266
Поени од трофеи:
1,183
Локација:
Disco
Професија:
Condescending Rat

Сподели:

Outrider

A Witty Cat, од Disco

Член на администрација

Harry Roberts is our friend, he kills coppers 5 јануари 2015

Outrider последен пат беше виден/а како:
29 ноември 2018
  1. Outrider
   Outrider
   Harry Roberts is our friend, he kills coppers
   1. Прикажи претходни коментари...
   2. existence
    existence
    спарк прекинаа мислам соработка со гугл екстензиите, а драгон не сум го пробал од пред три години :)

    Само колку за инфо, chromium се вика основата и развиена е како опен-сорс па после гугл врз него направија хром, сега и мозила и опера го користат како основа и речиси сите браузери се хромиум-бејсд :)
    15 декември 2015
   3. Outrider
    Outrider
    Стара прича, ќе испадне нешто опен сорс и после ќе се нафатираат некои ликови :)
    не се разбирам толку во тие ствари ама имало нешто шо се викало кернел (немој да ми се смееш лол) и тој бил од линукс а го користеле и во виндоус и мак?!

    Благодарам за линкот инаку, ќе пробам па може ќе помогне :)
    15 декември 2015
   4. existence
    existence
    Не баш. Кернел е програм кој што служи за комуникација меѓу софтверот и хардверот. Тоа е почетна точка во креирањето оперативен систем и секој си го прави како што му одговара.
    15 декември 2015
  2. Aristokrat
   Aristokrat
   Ke go izgledam ovoj sexy genius ili kako i da se vika samo da vidam dal go ima na torent
   1. Outrider
    Outrider
    Го има, јас од торент го симнав
    21 септември 2014
   2. Aristokrat
    Aristokrat
    go siminjam na pirate bay
    21 септември 2014
   3. Outrider
    Outrider
    јако филмче :)
    21 септември 2014
  3. existence
   existence
   Пред некој ден имаше на кајгана една од Охрид што пиша „Како не им е срам да држат маса во кафич за 500 денари?“
   ј***ш га, не се гради држава со 500че на едно седнување.
   1. Прикажи претходни коментари...
   2. Outrider
    Outrider
    Пробај го комодо драгон, не е лош сега за сега иако даунлоудерот не секогаш реагира...
    23 август 2015
   3. existence
    existence
    Тентов одби да отиде во МАНУ затоа што цитирам „Пфф да седам со тие таму што станаа професори со оценки од тате, дедо, вујче? Не, фала.“ :D
    5 септември 2015
   4. Outrider
    Outrider
    не гази тентов на гнила штица :)
    5 септември 2015
  4. Lena
   Lena
   Ти си на сликава?
   1. Прикажи претходни коментари...
   2. Outrider
    Outrider
    Зошто глупо, голема работа.
    Не е нешто толку познат музичар а и онака делувале `секојдневно` на сцена и надвор од неа.
    16 јули 2014
   3. Outrider
    Outrider
    Нема веза тоа, ако се земе во предвид дека си од дијаспората македонскиот одлично ти оди :)
    (јуст кидинг)
    3 август 2014
   4. Outrider
    Outrider
    http://forum.crnobelo.com/threads/%D0%9B%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA.3699/page-56#post-298339

    Се извинувам однапред бидејќи се мешам каде што не ми е место, мислам дека можам да дадам совет, имено делувај дури е време да не ти го земе некоја Брунхилде, Фрида или Грете после ќе се каеш :)
    Така и јас еднаш се мислев и си останав бел во очите... :)
    23 август 2014
  5. Outrider
  6. Saladin
   Saladin
   Национализам во праисторија.
   now there`s a "threaT" worth discussing :D
   1. Outrider
    Outrider
    29 мај 2014
  7. MoonFairy
   MoonFairy
   Ајде аирлија модераторство... :)
   1. Outrider
    Outrider
    Благодариме и повикуваме на поактивна употреба на модерираниот подфорум кој испаѓа дека е сосема во склад со својот назив :)
    20 мај 2014
  8. Lena
   Lena
   Честито модераторство,само за убаво нека е :))
   1. Прикажи претходни коментари...
   2. Outrider
    Outrider
    I thought so :)
    Добро, барем навреме се спаси од хунзистан :)
    10 јуни 2014
   3. Outrider
    Outrider
    Како е атмосферата таму сега за финалето? :)
    13 јули 2014
   4. Lena
    Lena
    Лудо и незаборавно,иако не бев таму за финалето.
    Гледав на тв,хаос жив.
    16 јули 2014
  9. Saladin
   Saladin
   Море тебе да ти седи Ниче Димовски у скут во препуна 57ца, накај чаир. :D
   1. На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Прикажи претходни коментари...
   3. Saladin
    Saladin
    Like Camus? Naaahh you strike me more like a Remarque-able chap.
    17 мај 2014
   4. Saladin
    Saladin
    ПАтем се` мислам ова HARRP или како и да се вика, е инсталирано во босанските пирамиди во име на семоќниот Ар-Трит-Ис. #ничедимовски констатација.
    17 мај 2014
   5. Outrider
    Outrider
    More like Jack Londonian chap though he wasnt recognized as existentialist in relaity he did it befor it was cool.

    Можно е, иако морам да признам Сем Османагиќ ми е симпатично човече, влезен скроз во индиана џонс филмче outfit included и си бара некои подземни простории таму кај Високо, барем не фура националистички моронштини и работат волонтери, не е финансиран од јавни пари...
    18 мај 2014
  10. existence
   existence
   1. На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Прикажи претходни коментари...
   3. Outrider
    Outrider
    За жал на Хоџсон не му паѓало на памет да си даде оставка, кој лик... а и Англија има ок млади играчи само треба тотална смена на генерации, Џерард, Руни и компанија аут, требаше и на ова првенство така без разлика дали ќе направеа нешто или не. И онака се обрукаа...
    14 јули 2014
   4. existence
    existence
    Тешки се тие смени на генерации баш пред првенство. Треба да им оставаат малку повеќе простор за да си створат некоја тимска игра. Истата грешка ја направија и хрватите после 98ма кога целосно сменија генерација и не можеа да пркнат. За разлика од нив Италија менува генерација бавно и има многу поконстантна игра и подобри резултати.
    14 јули 2014
   5. Outrider
    Outrider
    Тешко е ама мораат. Подобро да се уигрува нова генерација отколку `искусните` да се бламираат вака. Да играа со скроз сменет тим сигурен сум дека нема да завршеа толку мизерно како што завршија. Хоџсон како Мојс, руши рекорди кој никој не ги сака :)
    14 јули 2014
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Локација:
  Disco
  Професија:
  Condescending Rat
  IN SOVIET RUSSIA THE GLUE SNIFFS YOU !