Скорешна содржина од iva89

 1. iva89

  Помош за проектни задачи/состави/писмени

  Отвори литература..од средно е тоа само незнам во која година се работеше Пиреј, таму имаш на кратко раскажана содржина на книгата, главни ликови, мотив, тема, се што ти треба во неколку страни
 2. iva89

  Во бојата на очите прочитајте им го карактерот

  Може има врска и бојата нешто ;) како и да е се е точно !
 3. iva89

  Помош за проектни задачи/состави/писмени

  Книгата е преубава и полна со емоции, и многу ке пропуштиш ако не ја прочиташ
 4. iva89

  Презиме

  Традиција си е жената да го земе презимето на мажот а сега пошто се гледаме од запад па и кај нас почнаа тие глупости со 10 презимиња или пак да го земеш презимето на мажот ама исто во машки род..една од поголемите глупости ко на пример Соња Тодоровски :D демек посветски звучело (facepalm)
 5. iva89

  Моментално слушам...

 6. iva89

  Демотивација

 7. iva89

  Моментално слушам...

 8. iva89

  Моментално слушам...

 9. iva89

  Полуматура

  Мој совет ти е да се облечеш како што ти доликува на годините..не брзај за штикли, шминки, пунџи има време кога ке ги носиш, уживај додека си во тие години :);)
 10. iva89

  Хомосексуалност

  Се сложувам комплетно со 990 Freak многу сум против и тоа не го сфаќам како право на избор туку како болест, па уште да склучуваат брак па и деца, уште тоа ни фали.Како ке растат тие деца со хомосексуалци, мислите нема да се срамат од околината, од пријателите, од другарчињата во школо? Зашто да...
 11. iva89

  Потребен совет за висока температура

  За да ја намалиш температурата облечи чорапи намокрени во оцет ( не е пријатно чуството ама помага ) и на челото нареди си парчиња жив компир, а за грлото топла супа со бибер и топло млеко со прегорен шеќер...овие "методи" се применети и ти ги кажувам од искуство :)
 12. iva89

  Вицови

  Брат сс што се занимаваш сг... Oдамна не смо се виделе... - Па сс лизинг и маркетинг! Како сс лизинг и маркетинг? - Па такој лижу марке у пошту!
 13. iva89

  Цените на горивата драстично се зголемуваат!

  Фала Богу, редно време беше, само гледај за некое време пак ќе ги качат за по 2-3 ден. кога ќе видиш исто ти се фаќа....полнете резервоарите додека е поефтино :D
 14. iva89

  Кои се слабостите на хороскопските знаци?

  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве...
 15. iva89

  Вицови

  Зашто плавуша преку ден го остава отворен фрижидерот? -за да не и се олади јадењето :cool: Кој ген преовладува кај плавуша? -хидроген :rofl