Скорешна содржина од Gelco

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
  1. G

    Помош за проектни задачи/состави/писмени

    Ке ми треба да напишам писмена од 6 стлба ако има некој нешто на следниве теми: - Чичко Горио - Печалбарството меѓу двете светски војни - Поезијата на кочо рацин