Ноќниот живот низ Европа

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ноќниот живот во Европа е највозбудлив во Мадрид, Брисел и Истанбул, а Белград се наоѓа на четвртото место, што го потврдува фактот дека гласините за бурниот ноќен живот во главниот град на Србија не се само празни приказни.
И податоците во поглед на Германија се неверојатни.
Имено, прв на листата не е главниот град Берлин, туку најактивен ноќен живот има во Келн, германски град кој што е на четвртото место според бројот на жители.
Но, и за тоа постои објаснување. Во Келн се наоѓа најголемиот универзитетски комплекс во Германија, има многу барови, клубови и ресторани и овој град има најголема густина на ресторани по жители во споредба со било кое друго место во Германија.
nightlife4.jpg



Ваше мислење за ноќниот живот низ Европа?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO, emzzy and WomanInRed

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Само другите (освен македонците) знаат да му ја живеат.
Сами си прават добра забава...ама онака предобра.
А кај нас, еднаш ќе се направи добра журка и пола млади ќе завршат на токсикологија и во полиција. Секоја сабота ако нема тепачки и убиства не може да се биде...

А баш сакам да одам во Германија и во другите места да видам баш ноќен живот каков имаат.. :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Само другите (освен македонците) знаат да му ја живеат.
Сами си прават добра забава...ама онака предобра.
А кај нас, еднаш ќе се направи добра журка и пола млади ќе завршат на токсикологија и во полиција. Секоја сабота ако нема тепачки и убиства не може да се биде...

А баш сакам да одам во Германија и во другите места да видам баш ноќен живот каков имаат.. :/

Конго имаат подобар ноќен живот од нас.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ноќниот живот во Европа е највозбудлив во Мадрид, Брисел и Истанбул, а Белград се наоѓа на четвртото место, што го потврдува фактот дека гласините за бурниот ноќен живот во главниот град на Србија не се само празни приказни.
И податоците во поглед на Германија се неверојатни.
Имено, прв на листата не е главниот град Берлин, туку најактивен ноќен живот има во Келн, германски град кој што е на четвртото место според бројот на жители.


Ваше мислење за ноќниот живот низ Европа?

А ти даде твое мислење? ти демек си бил во Мадрид, Брисел, Истанбул, Берлин, Келн?

Не сте биле некаде, а кажувате дека е подобро, чекај, застани малку.

Јас можам да кажам каде сум бил, и каде сум си поминал најубаво. Поточно најмногу на Балканот...Србија, Грција, Бугарија од овие места можам да кажам дека во Србија беше најдобро, исто така сум бил и во Турција по дискотеки, но не е тоа тоа.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
А ти даде твое мислење? ти демек си бил во Мадрид, Брисел, Истанбул, Берлин, Келн?

Не сте биле некаде, а кажувате дека е подобро, чекај, застани малку.

Јас можам да кажам каде сум бил, и каде сум си поминал најубаво. Поточно најмногу на Балканот...Србија, Грција, Бугарија од овие места можам да кажам дека во Србија беше најдобро, исто така сум бил и во Турција по дискотеки, но не е тоа тоа.

Не сум бил на тие места. Но и нигде не пишува да наброите места само кај што сте биле. Значи можете да кажете најубави забави кај има низ Европа кај што сте биле, и најдобри забави низ Европа што ви се видени од Јутјуб, негде по пријатели итн....

А ако ме прашуваш каде била најдобрата забава на која сум бил надвор од Мкд граница, тоа е Бугарија (Сончев Брег). Сум бил во Турција, Грција, Италија некои места...но не е тоа-тоа. А за вака од пријатели блиски што сум гледал видеа кај нив....Ибица и Белград би ги ставил меѓу првите во Европа.